Lezersrecensie

Een magische reis


LifeChangerReader LifeChangerReader
30 mrt 2025

Ik werd aanvankelijk gelokt door de prachtige cover, de setting in Tokio en de vergelijkingen met het genre van healing fiction. Maar binnen de pagina’s ontdek je ook een prachtige verhaal die je niet snel zal loslaten.

Vanaf het begin is dit een verhaal over de keuzes die we maken en de gemaakte keuzes die we liever
vergeten. In Water Moon moet je bereid zijn om in het onbekende te springen en in het ongelooflijke te geloven.

De belangrijkste doel voor Hana is het vinden van haar vader en het oplossen van het mysterie rond zijn verdwijning, maar er is zoveel meer.
Dit subgenre van magisch realisme kent zelden grote wendingen, het is zacht, teder en emotioneel, maar 'Water Moon' biedt op deze manier net dat beetje
extra. Er is een moment tegen het einde dat me echt deed snakken naar adem. Het onthulde een onderstroom in Hana's motivaties die volkomen onverwacht was en echt wat diepgang en spanning aan de hele reis toevoegde, iets wat je normaal gesproken niet in dit genre ziet.

Ik was meteen onder de indruk van Samantha Sotto Yambao's schrijfstijl. Het voelt alsof er echte magie in haar woorden schuilt. Het is niet alleen de karakterontwikkeling en de verhaallijnen van Hana en Kei, het is de onthulling van deze geheime wereld, verborgen in een pandjeshuis achter een
ramenwinkel, het springen door plassen en het door papieren deuren gevouwen worden om een ​​andere wereld te bereiken. Elke pagina levert een nieuwe grilligheid en een nieuwe noot magie, maar onderbouwd door verdriet, hoop en verlangen op de meest prachtige manier.
Dit is Samantha Sotto Yambao's debuut in Nederland en ik hoop echt dat dit het begin is van iets nieuws voor haar, want ik zou heel graag haar eerdere boeken willen lezen en wat ze hierna ook uitbrengt.

Als je een verhaal wilt met een magische, grillige, maar dodelijke wereld, dan moet je Water Moon zeker aan je tbr toevoegen. Het is verdrietig, romantisch, betoverend en enorm meeslepend.

Heel erg bedankt @uitgeverijmozaiek voor deze mooie recensie-exemplaar en dat ik mocht deelnemen aan de blogtour!

Reacties

Meer recensies van LifeChangerReader

Boeken van dezelfde auteur