Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Vrouwen die alleen reizen

lizegerrits 22 september 2025
Je volgt enerzijds de verhaallijn over Sanna, een moeder van een tweeling. Ze is niet gelukkig in haar huwelijk en is zeer gecharmeerd van haar nieuwe, mannelijke collega. Ze vlucht weg voor haar ingewikkelde thuissituatie, en reist naar een Grieks eiland. Daar leert ze Evelyn kennen. Een oudere vrouw die reist met een oude koffer vol brieven en herinneringen. Als lezer krijg je een kijkje in die brieven. Zo ontdek je wat Evelyn allemaal heeft meegemaakt en waarom zij op het eiland zit. De vrouwen bouwen een bijzondere band op en ontwikkelen en helen samen. Dat vond ik erg ontroerend.

'Vrouwen die alleen reizen' is het debuut van auteur Connie Barr. Ik moet zeggen dat ik onder de indruk ben van haar manier van schrijven. De taal is prachtig! Het verhaal staat vol met zinnen die een diepere betekenis hebben. Veel van die zinnen heb ik een aantal keer gelezen om de betekenis erachter echt goed te begrijpen. Ze zetten je aan het denken.

Wat ik ook heel fijn vind aan dit boek, was dat de plek waar de twee vrouwen hun vakantie doorbrengen uitvoerig wordt beschreven. Hierdoor heb ik het gevoel gehad dat ik zelf ook even naar dat Griekse eiland heb mogen reizen.

Waar ik wat minder enthousiast over ben, is het eind. Toen ik het boek dichtklapte, had ik nog steeds vragen. Sommige vragen waren beantwoord, maar toch waren er wat open eindjes. Je vult ze zelf in, en hoopt op een bepaalde afloop. Het is een kwestie van smaak, maar ik hou niet van open eindjes en lees liever hoe het verhaal daadwerkelijk afloopt.

Desalniettemin heb ik genoten en zou ik een volgend boek van Connie Barr zeker oppakken. Ik ben fan van haar schrijfstijl.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van lizegerrits

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.