Lezersrecensie
Broeierig
Na het lezen van De Schoonheidslijn en Kind van een vreemde begon ik nieuwsgierig en vol goede moed aan De Sparsholt-affaire. Het werd een teleurstelling. De roman haalt het hoge niveau van de vorige romans niet.
De roman onderzoekt de veranderende houding ten opzichte van homoseksualiteit in Engeland door het leven van twee homoseksuele mannen: David Sparsholt, een tiener die kort Oxford bezocht tijdens de Tweede Wereldoorlog, en zijn zoon, Johnny Sparsholt, die volwassen wordt in Londen.
De sfeer in De Sparsholt-affaire is van het begin tot het einde broeierig. Vooral in het middendeel van de roman zijn er nogal wat scènes die te lang doorkabbelen, zonder de suggestie dat er iets wezenlijks op het spel staat. Het is een eindeloos getut van sommige van zijn personages, die Hollinghurst in andere delen juist haarscherp weet te observeren