Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Leerzaam en met een paar mooie boodschappen!

SonjaDiane 12 juli 2024
De oma van Suus was ooit vogelaar, en Suus heeft deze liefhebberij van haar oma meegekregen. Oma woont tegenwoordig in een verzorgingshuis omdat zij dementie heeft waardoor Suus vaak meerdere keren tijdens een bezoekje dezelfde vragen voorgelegd krijgt. De dementie maakt dat oma vaak in de war is, maar als het over vogels gaat lijken herinneringen moeiteloos weer naar boven te komen.

Op een winterse dag vertrekt Suus naar het moeras waar zij altijd vogels gaat kijken. Dit keer komt ze er niet voor de vogels maar om te schaatsen. Wanneer het ijs toch niet dik genoeg blijkt en Suus er doorheen zakt wordt zij gered door wel een heel bijzonder iemand, namelijk Ronnie de roerdomp. In het dorp waar Suus woont gaat een legende rond die wellicht iets te maken heeft met deze bijzondere vogel.

Ik zag dit boek een tijdje geleden op Facebook voorbij komen en het sprak me meteen aan. Toen ik het had gekocht kon ik niet anders dan er meteen in beginnen en dezelfde dag had ik het uit. Wat een leuk boek! Niet alleen een leuk verhaal, maar ook nog eens leerzaam en met meerdere goede boodschappen. Ronnie vraagt zich op een gegeven moment af of hij wel valt op roerdompen of misschien op een andere soort, ik vond dit een mooie vergelijking met mensen die zich afvragen of ze misschien op iemand van het zelfde geslacht vallen. En zo waren er meerdere boodschappen waar kinderen wat aan zouden kunnen hebben. De vogels die in het boek voorbij komen worden duidelijk beschreven, inclusief de geluiden die ze maken. En de illustraties! Wat een prachtige kunstwerken staan er verspreid door dit boek. Ik heb van de eerste tot en met de laatste pagina genoten.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van SonjaDiane

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.