Lezersrecensie
Matige opvolger
Het tweede boek in de serie 'Cool als Collina. Het eerste deel heb ik ook op deze site beschreven. Het was een hoopgevend begin, vooral aantrekkelijk vanwege de beschreven thematiek. Er zaten nog wat onevenwichtigheden in, maar dat kon het plezier niet drukken.
Boeken over sport in fictievorm zijn er niet veel. dat zou dus een aanbeveling moeten zijn. Helaas is dat net het geval. Ik vind het tweede boek een matige opvolger.
De 16-jarige Sjoerd wil topscheidsrechter worden. Hij wordt samen met zijn twee vrienden Graziano en Emiel uitgenodigd voor een voetbaltoernooi. Sjoerd wordt echter niet de scheidsrechter. Die rol is weggelegd voor Graziano. Hij wordt grensrechter.
Het boek bevat daarnaast liefdesperikelen, aandacht voor racisme, gelijkheid van meisjes- en jongensvoetbal e, serieuze gezondheidsproblemen enz. Teveel, veel te veel.
De grootste ergernis zit in de fouten in het boek. De tekst bevat werkwoordsfouten (ze vind), kromme ren foutieve zinnen, verkeerd woordgebruik (kakafonie i.p.v. kakofonie) en gekunstelde metaforen en vergelijkingen en volwassen taalgebruik (het terneergaan van de romp). ook het gebruik van de Italiaanse terminologie doet geforceerd aan. Zelfs het gebruikte lettertype is niet fijn. Denk dat het boek min of meer in eigen beheer is uitgegeven.
Het omslag en titel zijn beslist uitnodigend.
Normaliter zou ik zo'n boek vanwege de inhoud zeker aanschaffen voor school. Door deze tekortkomingen zie ik hier van af.
Ik zou auteur Arjan van den Haak aanraden zijn verhaal beter te laten redigeren. Het is niet consistent geschreven. Het zwabbert alle kanten op. Achterin bedankt hij een vriendin voor de taalkundige begeleiding, maar die heeft bepaald geen vlekkeloos werk afgeleverd.
Jammer, want in potentie is het verhaal van een jongen die in de sport hogerop wil komen interessant.
Toch nog twee sterren vanwege de genoemde thematiek. Zelf zou ik niet verdergaan dan één ster. Een boek moet foutloos zijn wat betreft taalgebruik. Zonde .