Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Onbegrijpelijke daden wordenbegrijpelijker na het lezen van dit boek.

Vanille 08 december 2021
Ik las de heruitgave van 'Moordenaars en hun motieven'.

Meester Jef Vermassen heeft als geen ander het kwaad in de mens kunnen aanschouwen.
Hij zet al zijn bevindingen in dit boek van 710pagina's.
Een pleidooi tegen vuurwapens, een oproep om steeds de dialoog gaande te houden en conflicten niet te laten escaleren. Want de meeste levensdelicten worden gepleegd in de privé-sfeer. Het is veel waarschijnelijker dat je om het leven wordt gebracht door je partner dan door een onbekende. Toch zijn we met z'n allen bang op straat en voelen we ons veilig in ons eigen huis.
Niets is minder waar als je de misdaadcijfers bekijkt.
Ook wordt dieper ingegaan op de emoties, driften en aanleidingen die leiden tot levensdelicten; jaloezie, wraak, territoriumafbakening, haat, woede, hebzucht, afgunst, verslaving, machtwellust en gewetenloosheid.
Meester Jef Vermassen is er in geslaagd om meer inzicht te geven in menselijk gedrag.
Zoals hij opmerkt is enkel de mens in staat tot zulke wreedheden, in de dierenwereld gaat het er een stuk vredevoller aan toe.


Reageer op deze recensie

Meer recensies van Vanille

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.