Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Wat een geweldig boek

Xjuf.ilse.leest 31 oktober 2023
‘Een draak zonder rijder is iets tragisch, een rijder zonder draak is dood’

Als ik een boek vaak voorbij zag komen op social media, was het wel The Fourth Wing. Heel eerlijk wist ik niet helemaal of dit boek wel voor mij weggelegd zou zijn, maar mijn god… wat zat ik daar fout.

Het boek gaat over Violet die haar leven voor zich zag als scribent, maar uiteindelijk een heel ander pad op geraakt; haar familie achterna. Ze moet zich staande houden, overstreven en overleven. Pas dan pas krijgt ze wat haar is beloofd; een band voor het leven en een kracht die haar eigen is.

In het begin van het boek had ik een beetje Divergent vs GoT vibes. Secties en draken… een combinatie waar ik even aan moest wennen. Maar mijn god, wat is dit boek goed geschreven. Nu begrijp ik pas waar de hele hype vandaan komt.

Het verhaal zelf bouwt zich goed op. Het is ontzettend gedetailleerd in al zijn doen en laten, en je moet wel alles volgen wil je het naderende plot uiteindelijk goed snappen. Ook de personages in het verhaal komen goed tot stand. Ieder is ontzettend verschillend in karakter, maar dat maakt het juist zo interessant. Hoe de driehoeksverhouding tussen Violet, Dain en Xaden verloopt, hoe Liam zijn beste beentje voor zet of hoe Rhiannon altijd aan Violets zijde klaar staat… Zij maken het verhaal.

Hoewel ik had verwacht dat het grotendeels avontuur en actie zou zijn, komt er ook nog de benodigde spice in voor (Hallo Xaden) en daarnaast ook de nodige dosis humor. Door deze heerlijke combinatie blijft het verhaal hangen en wil je vol nieuwsgierigheid weten hoe het verder gaat. Met een onverwachts plot van dien…

Mijn god, wat kijk ik nu al uit naar ‘The Iron Flame’… Helaas moeten we nog even tot eind november wachten tot de Nederlandse uitgave. Maar tot die tijd geniet ik nog even van dit heerlijke boek

‘The Fourth Wing’ geschreven door Rebecca Yarros.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Xjuf.ilse.leest

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.