Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Wat een geweldig boek!

Xjuf.ilse.leest 05 juli 2025
Voor @harpercollins_holland mocht ik de Nederlandse versie van ‘The Wind Weaver’ alvast lezen. En ik kan je zeggen… Wat heb ik ontzettend genoten van dit boek!

In het begin van het boek kom je gelijk een plattegrond met een legenda tegen. Ik vind dit altijd heel fijn, want zo krijg je enigszins een inzicht waar je je op bepaalde momenten in het verhaal bevindt.

Er is goed nagedacht over de personages van dit boek. Ik ging per direct van hoofdpersonages houden. Het gekibbel tussen Penn en Rhya vond ik dan ook echt heerlijk om te lezen. Tijdens het lezen had ik enorm veel respect voor Rhya. Haar verantwoordelijkheidsgevoel en kracht om door te gaan waren dan ook bewonderingswaardig. En er schuilt ook zoveel meer achter Penn, dan de grumpy man waarover we lezen. Wat ik ook leuk vond om te lezen is hoe de hoofdpersonages zich steeds meer openstellen naar elkaar, en dit ook uitgebreid beschreven wordt. Dat moment in de krater... Ik heb Soren dan ook vervloekt voor zijn onderbreking, ondanks dat hij een goede reden had haha.

Iets dat ik ook enorm kon waarderen, is dat er ook veel aandacht gegeven is aan de subpersonages. De vuurgilde van Penn en de dienstmeisjes/vriendinnen van Rhya zijn hun eigen karakters, waar we hopelijk nog veel meer over gaan lezen.

Het verhaal start gelijk met veel avontuur en gevechten. Ik hou er echt van als je gelijk diep een boek induikt, en dat het dan ook nog verder uitgebouwd wordt. De wereldopbouw van dit boek is dan ook echt om van te houden. Het gehele boek geeft een beetje LOTR & ACOTAR vibes af; twee boekenseries waar ik echt dol op ben. Dus dat zat hier ook zeker goed!

Als er iets ook enorm spannend was, dan was het wel het einde. Het liet mij op mijn puntje van mijn stoel zitten. Hoewel er veel spanning was, heb ik om enkele dingen ook echt lopen schreeuwen naar mijn boek (iykyk) Jammer genoeg moeten we nog even op het tweede boek wachten, maar wat kijk ik daar enorm naar uit!

Mijn god, wat was dit een goed boek… Julie Johnson laat met dit boek wel weer zien dat haar schrijfkunsten zeker het lezen waard zijn!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Xjuf.ilse.leest

Gesponsord

Wanneer een bekende influencer wordt ontvoerd is het aan herstellend criminoloog Jackie Laurijssen de taak om haar veilig terug te halen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.