Lezersrecensie

Krachtig debuut


AdaW AdaW
18 mrt 2021

Retour Parijs is de debuutroman van Anne Teunis.

De Drentse kunstenares Christine van Heeteren ziet in Parijs haar vroegere liefde Jacques terug. Deze ontmoeting gooit haar leven behoorlijk overhoop. Lang weggestopte gevoelens en gebeurtenissen komen weer aan de oppervlakte.

Intussen dringt de tijd voor Christine om nieuwe schilderijen te maken voor een expositie. Maar ze worstelt met haar creativiteit en het lukt niet om iets op het doek te krijgen. Als Jacques dochter Julie stage komt lopen bij haar in Drenthe, realiseert Christine zich dat ze terug moet naar Parijs om uit te zoeken wie ze is, als persoon en als kunstenares.

Retour Parijs is een krachtig debuut. Anne Teunis schrijft mooi en invoelbaar. De roman is opgebouwd in drie delen, die ieder een aantal maanden beslaan. In flashbacks wordt het verleden geopenbaard. Zowel de personages als de omgeving worden met oog voor detail beschreven. Deze roman verdient het om door velen gelezen te worden.

Reacties

Meer recensies van AdaW

Boeken van dezelfde auteur