Lezersrecensie
Beklijvend verhaal!
De schaduwvriend van Alex North is het eerste boek dat ik lees van deze auteur. Eerder verscheen van hem al De Fluisterman en na mijn goede ervaring met de schaduwvriend, zal ik in de nabije toekomst zeker ook dit boek gaan lezen.
De schaduwvriend vertelt het verhaal van Paul Adams die terugkeert naar zijn geboortedorp Gritten. Een ietwat kleurloos, desolaat, verarmd stadje, waar de huizen er armtierig en vervallen bijliggen. Het is in dit dorpje dat Paul en zijn vriend James samen opgroeiden. Wanneer ze op school kennismaken met Charlie en Billy weten ze nog niet dat dit verstrekkende gevolgen zal hebben. Een ramp voltrekt zich en 25 jaar later draagt Paul dit nog allemaal met zich mee. Hij heeft het dorp ontvlucht en alles van het verleden proberen vergeten, maar moet bekennen dat het nooit helemaal gelukt is.
De schaduwvriend neemt je vanaf het begin mee op een beklijvende tocht, die je laat zitten met af & toe een klam handje. Hier en daar is het misschien iets te vergezocht en te onduidelijk allemaal en blijven er wat open zaken achter die niet helemaal helder zijn. Toch is de schaduwvriend een enorm goed boek dat ik moest uitlezen en moeilijk kon laten liggen. Ik geef het een 4,5, afgerond naar 4 sterren! Meer van dit, meneer North!
https://elinevandm.wordpress.com/2021/03/23/de-schaduwvriend-van-alex-north-4/