Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Magisch verhaal

fantasybooklover3 27 oktober 2025
Recensie: verdrinken in een zee van sterren van Tanya Mostien

Allereerst: wat een pareltje is dit! Vanbuiten én vanbinnen. Toen ik zag dat dit boek aangekondigd werd, wist ik eigenlijk meteen dat dit iets voor mij zou zijn. En dat was het ook zeker! Benieuwd naar mijn mening? Lees dan snel verder

In dit boek volgen we het verhaal van hoofdpersonage Anna, een jonge vrouw die nog nooit van magie of van een magische wereld had gehoord. En toch komt ze opeens terecht in Vilhelminen. Een magisch rijk, dat geteisterd wordt door kleine wezens: pukwurs. Deze wezens zijn gevaarlijk en dreigend gevaar in Vilhelminen. Ook maak je als lezer kennis met verschillende Alfen, de wezens die in het rijk wonen en wat weg hebben van katachtigen. Elke Alf heeft een eigen karakter en dit komt goed naar voren in het boek.

Als lezer vraag je je vaak af hoe, maar vooral waarom Anna in deze wereld terecht is gekomen. Hier kom je tegen het einde van het boek achter en dit vond ik goed neergezet en uitgewerkt! Het werd verteld door middel van een flashback en kwam geloofwaardig over. En toch is er nog niet op alle vragen een antwoord gegeven. Waarom zochten de pukwurs Anna? Wie is Tharamur?

Af en toe ging het verhaal wat langzamer waardoor ik moeite had om mijn aandacht erbij te houden en het boek opnieuw op te pakken. Uiteindelijk pakte het me weer doordat er iets spannends gebeurde waardoor ik het boek niet meer los kon laten.

Tanya heeft een mooie, intrigerende wereld neergezet. Er is denk ik nog genoeg te vertellen in het vervolg. Ook zaten er in dit boek mooie quotes verweven die me ook wel geraakt hebben. Mooi gedaan! De personages hadden ieder hun eigen stem, eigen verleden, eigen emoties en struggles. Gaandeweg het verhaal leer je ze beter kennen en uit elkaar te houden en maken de meesten een mooie groei door.

Het vervolg komt volgend jaar al uit en ik hoop dat hierin deze vragen beantwoord zullen worden. Ik kijk er in ieder geval naar uit!

Ik geef het boek: /5 sterren.

Heel erg bedankt @uitgeverijphoenixbooks en @albenmark dat ik dit boek mocht recenseren.

#bookstagram #books #readingtime #reading #tanyamostien #uitgeverijphoenixbooks #fantasybooklover3 #2025

Reageer op deze recensie

Meer recensies van fantasybooklover3

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Elena moet haar vermiste opa terugvinden in een magische en mysterieuze wereld vol met mythische wezens. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.