Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Hartverwarmend en meeslepend

ikkebenhet Diana 22 maart 2025
Een jaar zonder haar – Serena Giuliano

Serena Giuliano weet in Een jaar zonder haar op een prachtige en meeslepende manier thema’s als vriendschap, verlies en rouw te verpakken in een toegankelijk verhaal. Vanaf de eerste bladzijde leef je mee met Valentina, die haar beste vriendin Azzura verliest en vervolgens ook nog haar metekind Bianca ziet verhuizen naar Sicilië. Terwijl ze probeert om te gaan met haar verdriet, houdt ze zich vast aan haar werk als weddingplanner aan het Comomeer, gesteund door haar trouwe team: bloemist Fabio, kok Laura en klusjesvrouw Ludovica.

Giuliano’s schrijfstijl is vlot en beeldend. Je waant je echt aan het Comomeer, voelt de pijn van Valentina en de warmte van haar vrienden. De e-mails die ze schrijft aan Bianca geven het verhaal een extra emotionele laag. Ook haar bezoeken aan Azzura’s graf zijn intens en intiem – soms bijna ongemakkelijk, alsof je een inkijkje krijgt in iets heel persoonlijks. Maar juist daardoor komt het verhaal binnen.

Naast verdriet en rouw is dit ook een boek over de kracht van vriendschap. Want wat is er belangrijker in het leven: liefde of vriendschap? Giuliano laat zien dat echte vrienden altijd blijven, en soms wordt de band zelfs sterker door moeilijke tijden.

Met onverwachte wendingen, invoelbare emoties en een vleugje Italiaanse sfeer is Een jaar zonder haar een boek dat je raakt, maar ook een glimlach op je gezicht tovert.

Bedankt Uitgeverij Horizon voor het recensie-exemplaar!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van ikkebenhet Diana