Meer dan 7,1 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Als je houdt van boeken waar je hardop om moet lachen en waarin de brutaalste plannen de beste zijn, dan móét je dit avontuur van Sara Paletti echt lezen!

Jufsoullie_leest 16 januari 2026
In de vorige delen woonde Sara in een oude, krakkemikkige flat op de dertiende verdieping. Hoewel de lift het bijna nooit deed en de burgemeester de flat wilde slopen, vond Sara het de leukste plek op aarde vanwege de kleurrijke bewoners. In dit derde deel is het onvermijdelijke gebeurd: de oude flat is afgebroken.

Sara is met haar ouders verhuisd naar een gloednieuwe, luxe villaflat. Bovenin de flat bevindt zich een prachtig penthouse waar iedereen wel zou willen wonen. Ook de gemene mevrouw Ezel (een bekend gezicht uit de eerdere boeken) heeft haar oog op de luxe flat laten vallen. Mevrouw Ezel is echter niet blij met haar nieuwe buren: ze wil absoluut niet dat de "oude" bewoners uit de vorige flat in dit chique gebouw komen wonen. Mevrouw Ezel begint de oude bewoners weg te pesten. Ze vindt dat ze niet in de luxe villaflat thuishoren en probeert het leven voor hen zo zuur mogelijk te maken. Maar Sara, die altijd positief blijft en vol creatieve ideeën zit, laat dit niet zomaar gebeuren.

Na het lezen van dit verhaal lees je hoe het verhaal tot stand is gekomen. Manon Sikkel heeft tijdens het schrijven van dit boek veel bibliotheken en boekhandels bezocht en verteld over Sara Paletti. Ze vroeg aan de kinderen of ze nog gekke, leuke ideeën hadden om te gebruiken voor het boek. De schrijfstijl van Manon Sikkel is grappig. Het lijkt net of ze naast je zit en het verhaal vertelt.

Er komen mooie thema's aan bod, zoals de sociale verschillen tussen mensen. Dit wordt op een positieve manier benaderd, maar zet de lezer wel aan het denken. De illustraties van Katrien Holland zijn grappig, kleurrijk en passen perfect bij het verhaal. Een groot pluspunt voor kinderen die lezen nog lastig vinden, is dat iedere zin op een nieuwe regel begint.

Een mooi stukje in het verhaal is als Sara hulp wil vragen aan opa Jopie.
'Ze (mevrouw Ezel) heeft echt superduper dikke billen.
Ik weet zeker dat ze het niet leuk vindt als je daar heel hard tegenaan trapt.'
'Dat ga ik ook niet doen.
Ik denk dat haar zwakke plek is dat ze heel eenzaam is.'
'Hoezo eenzaam?' vraag ik?
'Niemand is toch eenzaam?'
Opa glimlacht.
'Het zal je verbazen, Sara Paletti, maar stomme mensen zijn heel vaak eenzaam.'

Kortom het is een grappig verhaal met mooie thema's.
https://soullie.nl/blog/recensie-sara-paletti-3-de-villaflat

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Jufsoullie_leest