Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Goed uitgewerkte en fantasierijke wereld tot memorabele personages en een langzaam op gang komende liefde

Ik zag dit boek een tijdje geleden voorbijkomen bij Crissy (@booksofcriss ) in één van haar oude vlogs. Door haar enthousiastme heb ik het boek meteen aangeschaft.

Er was een punt aan het begin van het verhaal waarop 90% van mij dacht; "dit is een beetje te vrolijk en zoetsappig". En dan..... trekt de auteur het kleed onder je voeten vandaan. Daarom had het verhaal meteen bij het begin mijn volledige aandacht. Vanaf dat moment wordt het plot alleen maar beter. Actie, spaninning en bedrog worden toegevoegd aan de mix, wat leidt tot een aantal hartverscheurende scenes.

De personages zijn op een prachtige wijze uitgewerkt tot zowel hun karakteristieke kenmerken als hun emoties en handelingen. Lara is een sterk en genuanceerd en in de loop van het boek laat ze een enorme groei zien. Ze is ook feilbaar en haar beoordelingsfouten maken haar des te levensechter. Een aanvulling op Lara is Aren, haar veronderstelde vijand en echtgenoot. Hij haalt het goede in Lara naar boven en daagt haar ook uit om haar aannames en overtuigingen over zijn wereld te heroverwegen. Hij is een echte 'Gentleman', eervol en weet hoe hij een zwaard moet hanteren.
De secundaire personages zijn net zo prijzenswaardig. Elk op hun eigen manier een zeer belangrijk onderdeel uit het verhaal.

Naast de romantiek is de wereldopbouw de grootste kracht van dit boek. De auteur heeft een weelderige en ingewikkelde wereld gecreëerd. Ze heeft niet alleen een beeld geschetst van hoe de wereld eruitziet, maar ook hoe het functioneert. Het politieke landschap van het rijk wordt beschreven evenals de samenleving. Het is een enorme wereld en slechts een fractie daarvan wordt in dit boek diepgaand aan het licht gebracht, wat mij enthousiast maakt voor verdere verkenning ervan in volgende boeken.

Van een goed uitgewerkte en fantasierijke wereld tot memorabele personages en een langzaam op gang komende liefde, Het Koninkrijk der Bruggen heeft alles wat je maar kunt wensen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van LifeChangerReader

Gesponsord

Een Nederlander en een Française, twee talen, twee culturen. Twee werelden. Een arts en een studente kunstgeschiedenis. Louter tegenstellingen, maar één grote liefde. Groot genoeg?