Lezersrecensie
Boek waarin je de onderhuidse angst en spanning leest.
Toen ze verdween is het 4e deel van de Gina Harte serie. Het eerste boek heb ik gelezen, de volgende twee nog niet. Maar de boeken zijn goed te lezen zonder de eerdere boeken gelezen te hebben.
Zeven jaar geleden liep Samantha na een geslaagd feestje in haar eentje door een drukke straat naar huis. Een route waar ze normaal gesproken slechts tien minuten over doet. Ze komt nooit thuis aan.
Op de dag dat ze haar vijfendertigste verjaardag zou moeten vieren krijgt haar beste vriendin Diane een brief die geadresseerd is aan Samantha. Met erin een roze gelakte nagel in dezelfde kleur die Samantha altijd droeg.
Na onderzoek blijkt de nagel van Jade Ashmore, een vrouw die de nacht voorafgaande aan de bezorging van de envelop vermoord is.
Inspecteur Gina Harte gaat met haar team op onderzoek, want is dit een aanwijzing dat Samantha nog leeft?
Langzaam ontvouwt zich het verleden van vrouwen die onderdrukt werden en wat daar de gevolgen van kunnen zijn. Maar ook Gina haar eigen leventje gaat niet over rozen, en naast haar werk heeft ze genoeg aan haar hoofd.
Het plot is erg goed opgebouwd, regelmatig had ik het idee het nu door te hebben, maar uiteindelijk kwam de ontknoping onverwacht voor mij.
Mede door de schrijfstijl en opbouw van het verhaal een boek dat zeker het lezen meer dan waard is.