Lezersrecensie

Een erg mooi verhaal


Nienke Hutten Nienke Hutten
5 mrt 2023

Content Warnings: de dood, ziekte (je mag een dm sturen als je specifiek wilt weten welke), rouw

Beoordeling:
4 uit 5 sterren

Samenvatting:
In dit korte verhaal door Astrid Boonstoppel volgen we het verhaal van Lucie en haar moeder Hedwig. Ze verhuizen veel en Lucie heeft daarom weinig vrienden. Haar vader is ook niet in de picture, sterker nog, Lucie weet niet eens wie het is. Ze is altijd alleen met haar moeder geweest en dat was prima.
Tot haar moeder op een dag erg slecht nieuws heeft. Ze is op zoek gegaan naar Lucies vader voor hulp, maar dit heeft helaas ook geen goede afloop gehad. Lucie komt er min of meer alleen voor te staan en zal heel hard voor zichzelf moeten vechten. Gaat haar dit lukken?

Recensie:
Dit verhaal is op erg mooie wijze geschreven. Het bevat prachtige, ontroerende uitspraken in een mooie en vlotte schrijfstijl. Hierdoor word je echt in het verhaal gezogen en kan je er echt van genieten. De schrijfstijl voelt niet overhaast, dus alle onderdelen van het verhaal krijgen echt de juiste hoeveelheid aandacht en het verhaal voelt daardoor goed in balans.
Er zijn niet veel personages in dit verhaal en dat is erg fijn, gezien de lengte van het boek. Door het geringe aantal, kunnen de personages allemaal iets beter worden uitgewerkt dan als er heel veel personages zijn en voelen de personages dus ook allemaal wat ‘echter’ aan. Lucie is echt wel mijn favoriet: ze is zo ontzettend sterk en probeert alles uit het leven te halen, ondanks grote tegenslagen. Het inspireerde me echt heel erg tijdens het lezen.
Het verhaal zelf kan ik niet veel over kwijt zonder spoilers te geven, maar ik wil er wel over zeggen dat ik het een heel mooi en sterk verhaal vond. Het zat goed in elkaar, er waren geen tegenstrijdigheden en de gebeurtenissen volgden elkaar logischerwijs op. Het las heel erg fijn, eigenlijk zonder te hoeven nadenken over de gebeurtenissen, want alles klopte gewoon.
Astrid, chapeau! Ik heb er ontzettend van genoten.

Conclusie:
Dit boek is zeker een aanrader! Coming from someone die de voorkeur geeft aan wat langere boeken en ook niet per se veel contemporary verhalen leest, kan ik echt wel zeggen dat ik dit een heel goed boek vind en dat dit voor mij echt een hele positieve uitzondering is in het YA contemporary boekengenre. Ik vind het echt de moeite waard! (Let wel even op de content warnings!).

Reacties

Meer recensies van Nienke Hutten

Boeken van dezelfde auteur