Lezersrecensie
Een heerlijk winterse read!
Voordat ik begon met het lezen van ‘’Op glad ijs’’ was ik een beetje sceptisch over het verhaal. Ik wist niet zo goed of ik een cliché achtig romantisch verhaal zou krijgen of een romantisch boek met een stoere twist. Natuurlijk hoopte ik wel dat het verhaal de nodige romantiek en sfeer zou bevatten waarmee dit een heerlijke read kon worden voor de steeds korter en kouder wordende dagen. Ik was benieuwd hoe Holland’s leven in de competitieve wereld van ijshockey zou worden omschreven. Het is dan ook heerlijk dat we als lezers meteen midden in het verhaal vallen en direct een compleet beeld krijgen van Holland’s leven, familie en vrienden. Belangrijke informatie uit het verleden word goed samengevat in de eerste hoofdstukken waardoor je niks mist. Het gehele verhaal is goed opgebouwd en begint met duidelijke situatieschetsen. Hierna komen er verschillende problemen aan bod die goed worden opgepakt door de hoofdpersoon en waarbij we de persoonlijke groei van Holland op de voet kunnen volgen.
Holland is een erg divers meisje met niet alleen een passie voor ijshockey, maar ook voor muziek en journalistiek. Hiernaast word ze beschreven als een echte powervrouw die zich niet onder laat doen voor welke jongen dan ook. Het verhaal schetst hoe hard ze moet vechten voor haar plaats in het jongens ijshockey team en hoe buitenstaanders hier vaak op reageren. Holland heeft constant het gevoel dat ze zichzelf moet bewijzen om twijfels weg te nemen bij anderen. Door enkele pijnlijke ervaringen gaat ze er vaak snel vanuit dat mensen buiten haar vertrouwde kring slechte bedoelingen hebben. Hiermee stoot ze mensen af, zoals Wes, die eigenlijk al langere tijd het beste met haar voor hebben. Als lezer kun je zien dat Holland erg streng voor zichzelf is, maar dat ze langzamerhand steeds meer vertrouwen krijgt in haar eigen kunnen en ook echt gaat geloven dat ze het aankan. Ze gaat steeds meer beseffen dat het leven kort is en dat ze er vol voor moet gaan als ze iets wilt bereiken. Deze groei vind ik erg goed beschreven en zorgde ervoor dat ik als lezer meeleef met Holland's ups en downs.
Bovendien wordt ook de relatiegroei tussen Holland en Wes, wie overigens een erg lieve en simpathieke jongen is, goed en realistisch beschreven. Het was heerlijk dat het verhaal op geen een moment inkakte en dat het einde een mooie aanzet geeft tot verdere verbeelding van de lezers zelf. Het gehele boek leest lekker vlot weg en de gebeurtenissen volgen elkaar met een goed tempo op. De afwisseling tussen het lopende verhaal en de muziek blogposts van Holland creëren een verfrissende dynamiek. Ik kan dus met volle overtuiging zeggen dat ‘’Op glad ijs’’ een geslaagd boek is. Dit boek was een heerlijk winterse read en ik raad hem zeker dubbel en dwars aan voor lezers die van sterke hoofdpersonen en romantische verhalen houden!