Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Spannende (bijna)werkelijkheid

In de tijd op en neer springend verhaal – je moet blijven opletten – over de verhouding die adellijke Elizabeth/Louise van Elzenburg en de zich omhoog werkende James Welmoed hadden. Nooit officieel, nooit gewettigd maar bij grote tussenpozen bij allerlei gelegenheden weer oplevend. De beschrijving doet niet denken aan onstuitbare liefde of onduldbare hartstocht, maar meer aan periodes van tot elkaars hartstocht veroordeeld zijn; beiden leven hun leven, zij als belangrijke adellijke dame met een echtgenoot Julian die schildert en periodes met depressies doormaakt. James klimt met name in WO II op in de diplomatieke dienst waarbij hij ook regelmatig te maken krijgt met de geboren opportunist die wij kennen als Prins Bernhard, hetgeen zeer aardige scènes oplevert. Mede door de historische context zeer prettig leesbaar boek.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Peter Thunnissen

Gesponsord

Als rechercheur Emmy Clifton de verdwijning van twee tienermeisjes onderzoekt, realiseert ze zich dat ze hen nooit écht heeft gekend. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Als François de bewusteloze, mysterieuze Elsa aantreft, besluit hij haar te verzorgen. Geleidelijk aan geven ze hun geheimen aan elkaar bloot. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.