Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Niet Coes beste

Peter Thunnissen 19 augustus 2025
Bundel van vijf verhalen die zich afspelen tussen 2003 en 2015. De belangrijkste personen verschijnen meest in elk verhaal, het betreft vooral de jonge dames Rachel en Allison, bij aanvang is Rachel nog 6 jaar. Steeds worden gebeurtenissen beschreven waarbij de politieke en publieke actualiteit een rol speelt; en rode draad is steeds weer een huis of pand met het nummer 11 (bekendste voorbeeld is Downing Street 11). Alles speelt zich af in Groot-Brittannië met korte uitvluchten naar Zuid-Afrika en Zwitserland. Coe draagt steeds zorg voor wéér een door de overheid, de Silent Majority, het publieke vooroordeel of de superrijken veroorzaakte misstand (tegen vrouwen, homo's, zwarten, armen, klimaatactivisten et cetera) waartegen hij te keer kan gaan. Zoals bekend: hij kan fijn verhalend schrijven, de verhalen over de wederwaardigheden der dames zijn lezenswaard en met fijn onderkoelde humor opgeschreven, maar de steeds weerkerende ondertoon van heilige verontwaardiging doet het leesplezier sterk afnemen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Peter Thunnissen

Gesponsord

In 1938 vluchten de Freuds van Wenen naar Londen, waar Anna Freud weeshuizen opricht en op zoek gaat naar erkenning en hechte vriendschappen.

De jonge, verloren Ambre komt na een mislukte zelfmoordpoging in een hotel in de bergen terecht, waar ze zichzelf en het leven opnieuw leert te ontdekken.