Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Ontroerend, meeslepend en indrukwekkend

Sharonleest 20 juni 2025
Namens Uitgeverij AW Bruna ontving ik Schuilplaats – geschreven door David Baldacci – als recensie-exemplaar, waarvoor nogmaals bedankt.

‘Schuilplaats’ is het eerste boek wat ik van David Baldacci heb gelezen, maar ik ben het heeft me op vele vlakken positief verrast.

In ‘Schuilplaats’ wordt je meegenomen naar Londen ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Het verhaal draait voornamelijk om een drietal personages genaamd Charlie, Molly en Ignatius. Het zijn drie totaal verschillende personages. Ieder personage wordt eerst opzichzelfstaand geïntroduceerd en wordt je meegenomen in hun leven en achtergrond. Hoe verder je vordert in het verhaal, hoe meer de personages met elkaar verweven worden.

Het verhaal is in het meervoudig vertellende perspectief geschreven. Op deze manier lees je ook vanuit de personages. Persoonlijk ervaar ik dan wel eens dat ik de connectie met de hoofdpersonages wat afstandelijker ervaar, maar dat vond ik in deze niet het geval. David heeft ieder personage ook zeer gedetailleerd neergezet waarbij de karakters ook goed uitgediept werden. Hierdoor voelde de personages ook erg levendig en toegankelijk aan.
De personages hebben ook een redelijke mate van complexiteit. Dit zorgde er wel voor dat ieder personage op de juiste manier in het verhaal paste.

Qua verhaallijn was ik in het begin wat sceptisch. Het is een vrij dik boek, en ik vroeg mijzelf af of ik van begin tot eind wel geboeid kon blijven. Dit bleek uiteindelijk geen enkel issue. Het verhaal speelt zich af in Londen ten tijde van de Tweede Wereldoorlog.
Londen werd qua omgeving ook duidelijk beschreven, waardoor het ook gemakkelijk was om er echt een beeld bij te vormen. Naast de stad Londen is er ook op een respectvolle manier omgegaan met de situatie rondom de Tweede Wereldoorlog. David schroomt heftige gebeurtenissen niet, maar heeft deze met respect en waardigheid in het verhaal verwerkt.

David heeft een hele pakkend schrijfstijl waardoor je direct in het verhaal gezogen wordt. Hij heeft diverse emoties en gevoelens in het verhaal gewerkt, wat in combinatie met de diverse POV’s zorgde voor een prettige afwisseling.
Het verhaal heeft ook een logische tijdsspanne, waardoor het echt als een waargebeurd verhaal aanvoelde. Het geheel wordt gecombineerd in korte, maar goed gevulde hoofdstukken. Door deze combinatie had ik niet in de gaten dat ik een boek van bijna 500 pagina’s aan het lezen was.

Het einde vond ik ook passend en juist gekozen. Het verhaal is niet onnodig langer gemaakt of ingekort; het klopte gewoon dat het zo afgerond moest worden.

Als je van Tweede Wereldoorlog verhalen houdt zou ik dit verhaal zeker aanraden.

Ik wil Uitgeverij AW Bruna nogmaals bedanken voor het recensie-exemplaar.
Ik heb van iedere bladzijde genoten.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Sharonleest

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs

In een wrak voor de Texelse kust wordt een waardevolle trouwjurk gevonden. Het is aan archeologe Emilie om het verhaal achter de jurk te ontrafelen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Mirjam van Biemen was acht jaar oud toen haar moeder een einde aan haar leven maakte in een psychiatrische inrichting. Twintig jaar later gaat Mirjam op zoek naar antwoorden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.