Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Elimineren of geëlimineerd worden

Anita 05 augustus 2025
‘Het Dresden Dilemma’ start in 1987 om na enkele sprongen in de tijd (waarvoor de auteur verantwoording aflegt in het Dankwoord) te eindigen in 2000. De hoofdspelers: kille moordmachine Lena Dullaert, spion Geron Hoch, geschorst BOB’er Finn Basse, oud Staatsveiligheidsmedewerkster Monique Ratzer, Stasi Alex Matuzek en Vladimir Poetin.
In een poging om Geron Hoch, de minnaar van Lena’s moeder Magda, om te brengen, komt niet Hoch maar Magda om het leven. Lena’s reactie hierop is tekenend voor haar karakter dat een heel belangrijke rol zal spelen in ‘Het Dresden Dilemma’.
‘Het Dresden Dilemma’ begint in Luik maar gaat algauw internationaal richting de voormalige DDR, de Sovjet-Unie (Gorbatsjov-tijdperk), Engeland en Frankrijk.
In 1987 kreunt de bevolking in de DDR onder de terreur van de Stasi. Het leven aldaar komt heel goed in beeld, zowel publiek als privé: mensen worden zomaar van straat geplukt; vrouwen die niet volgens de ‘regel’ leven belanden in gestichten waar ze gemarteld en geterroriseerd worden. In dat grimmige en verstikkende klimaat waar spionnen en waakhonden alles en iedereen onder de knoet houden, timmert ook Poetin als ogenschijnlijk weinig belangrijk KGB-pion, aan zijn carrière.
‘Het Dresden Dilemma’ is een fictief verhaal dat akelig realistisch geënt staat op de historische feiten zoals we ze kennen. Benny Baudewyns heeft duidelijk nauwgezet en uitvoerig onderzoek gevoerd: de DDR anno 1987 komt in personages en tijdsgeest écht tot leven. De auteur leeft zich in in de gedachten en taal (Frans, Duits, Russisch, …) van elk belangrijk personage. De plaatsen, de decors en de sfeer worden waarheidsgetrouw beschreven. De gevoeligheden die die periode kenmerkten zijn perfect voelbaar. Bekende namen uit binnen- en buitenland verhogen de herkenningsfactor.
Een geheime opdracht in handen van Finn Basse zet krachten in beweging die zich niet meer laten stoppen. Spionage, intimidatie, repressie, foltering, moord, … , het is maar een greep uit de vele verbijsterende en spannende acties en gebeurtenissen die je vastpinnen aan het boek.
Net zoals Lena ‘opereert’ als een geoliede moordmachine, zo geolied bouwt de auteur ‘Het Dresden Dilemma’ op. Het boek leest als een rollercoaster waarvan je stiekem hoopt dat hij niet tot stilstand komt. ‘Het Dresden Dilemma’ is niet alleen een klepper van een boek maar ook een topper die ik zonder enige twijfel 5 schitterende sterren geef!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Anita

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.