Lezersrecensie

Slaap tekort


Anja Brummer Anja Brummer
27 mrt 2020

George zorgt voor Lennie. Een kleine, slimme man werkt aan hun gezamenlijke droom: een eigen boerderijtje. Ze gaan van ene ranch naar de andere, waar ze keihard werken. Het is maar een klein probleempje. Onwillig en onbewust zorgt Lennie voor problemen. Hij is een reus met ongekende kracht, die een kleine brein heeft en is niet in staat zelfstandig te leven. Hij doet, wat hem gezegd wordt, hij gelooft alles wat George zegt, want hij zou hem nooit pijn doen. Lennie is lief. Hij houdt van zachte dingen te aaien, heeft hekel aan geweld, maar is angstig en raakt gemakkelijk in paniek. Dan gebeuren ongelukken, waardoor de duo moet een nieuwe plek zoeken. Lennie bedoelt het goed, maar voelt zijn lichaam niet goed en is niet bewust van zijn enorme kracht.

Op een dag komen ze op een ranch , waar ze hopen langer blijven. Steinbeck wist beeldig de portretten scheppen van mensen die er werken. Er komen verschillende verhalen en verschillende thema's aan boord. Van najagen van de dromen, rassen scheiding, nuttigheid of nutteloosheid, als je niet in staat bent om te werken, eenzaamheid, ouderdom, handicap, gewelddadigheid, vertrouwen en trouw zijn.

Ik vond het erg indrukwekkend boekje. Met weinig worden zit er heel veel inhoudt, het is perfect lectuur voor een leesclub. Er zitten veel dilemma's en stof om na te denken. Hele nacht door! Hoe ver kun je gaan om iemand te beschermen? Bescherm je dan hem, of misschien je eigen dromen?

Opvallend vind ik taalgebruik. Beschrijvingen zijn beeldig, dialogen geloofwaardig en kleurrijk, maar met taal passend bij niveau van de personages. Van mij 5 sterren en een paar slapeloze nachten.

Reacties

Meer recensies van Anja Brummer

Boeken van dezelfde auteur