Lezersrecensie
Elke bladzijde een feestje.
Alle dagen feest van Joni Bosch, met illustraties van Agnes Loonstra, is een vrolijk en leerzaam prentenboek dat jonge kinderen meeneemt langs de vele feestdagen die in Nederland gevierd worden.
Nog een boek over feestdagen dacht ik, maar dit boek geeft een hele brede blik op de feestcultuur. Het blijft niet alleen bij bekende momenten zoals Koningsdag en Kerstmis, maar besteedt ook aandacht aan vieringen uit andere culturen, zoals Holi en Keti Koti. Hierdoor krijgen kinderen al op jonge leeftijd een inclusieve kijk op de samenleving.
De kracht van het boek zit in de combinatie van korte, duidelijke uitleg en speelse elementen. Bij elke feestdag wordt niet alleen verteld wat er gevierd wordt, maar ook waarom. Vragen zoals “Waarom vieren we Pasen?” of “Wat gebeurt er tijdens Halloween?” worden op een toegankelijke manier beantwoord.
Daarnaast maakt het boek lezen actief en interactief. Bij elke feestdag hoort een leuke activiteit: knutselen, bakken, dansen of verkleden. Dit zorgt ervoor dat kinderen niet alleen leren, maar de feesten ook echt kunnen beleven. De QR-code die verwijst naar extra uitleg op de website van de auteur is een mooie toevoeging voor ouders en leerkrachten die meer verdieping zoeken.
De illustraties van Agnes Loonstra zijn kleurrijk en levendig, wat perfect aansluit bij het thema. Ze maken het boek aantrekkelijk en ondersteunen de verhalen op een speelse manier.
Alle dagen feest is een warm, educatief en feestelijk boek dat kinderen vanaf 4 jaar op een leuke manier kennis laat maken met verschillende tradities. Het is ideaal voor thuis én in de klas, en draagt bij aan begrip en nieuwsgierigheid naar andere culturen. Een aanrader voor iedereen die van verhalen én feestjes houdt!
Gelezen voor @Boekenbingo 2026.