Lezersrecensie
Andere verwachting
De laatste eilanders vertelt het verhaal over de bewoners van het eiland Ada Kaleh in de Donau. Dit eiland moet letterlijk plaats maken voor een waterkrachtcentrale.
Azra zorgt voor haar vader en droomt van een leven aan de overkant van het water. Ibrahim wordt verraden, maar door wie? Boekhandelaarszoon Deniz probeert het eiland en zijn verhalen te redden.
De roman is gebaseerd op de waargebeurde tragedie van Ada Kaleh.
.
Het verhaal leest moeizaam, het tempo ligt laag en alles wordt bijna poëtisch beschreven. Er komen prachtige zinnen voorbij en die heb ik zeker gewaardeerd:
" De vrouw die ze zou worden scheen door het meisje heen"
"De tijd deed wat hij altijd deed: van elk nu een verleden maken"
De poëtische, trage maar vaak ook heel vage schrijfstijl is er wel de reden van dat het verhaal mij niet pakte. Ik had er soms geen idee van wat ik aan het lezen was en dat maakt doorlezen niet uitnodigend. Daarnaast had ik een verhaal over een eiland verwacht maar gaat het vooral over een vriendschap tussen drie vrienden. Natuurlijk speelt de verdwijning van het eiland daarin ook een rol.
Ik heb het boek gelezen voor de Harper Collins Boekenclub en in deze leesclub was een aantal lezers heel enthousiast over het verhaal en de schrijfstijl. Dit geeft maar weer aan hoe iedereen een boek anders beleeft.
De cover vind ik echt prachtig!