Lezersrecensie

Een pracht van een leefwereld


sven (JustBooks) sven (JustBooks)
11 mrt 2022

Garvin Pouw heeft tijdens het opgroeien een eigen wereld ontworpen, Valtada. Schaduwkoningin is zijn debuutboek waarin deze wereld een grote rol zal spelen. Dit boek werd opgenomen in het project Boek10. Een project waarin 10 auteurs bij Godijn Publishing gezamenlijk hun manuscripten lanceren in de boekenwereld.

Schaduwkoningin

De Valta, een enorm woud waar lang geleden een duistere macht is binnengevallen, daar proberen Nive en Nakisa iets te maken van hun bedreigde bestaan. Wanneer hun thuisdorp aangevallen wordt lijkt de dreiging werkelijkheid te worden. Isinger stuurt zijn beul Fellkra, een donkere nimf, op hen af. Het toeval wil dat Nive het zwaard van Fellkra in haar handen krijgt. Het lot neemt daarop een vreemde wending waardoor Nive en Nakisa op zoek moeten naar hulp. Fellkra wil natuurlijk haar werk afmaken en het zwaard terug in handen nemen. Kunnen Nive en Nakisa Fellkra en haar helpers voor blijven? Wat is de band tussen Fellkra en het zwaard? En Isinger, wat is zijn doel?

De Valta

Een goed uitgewerkte leefwereld kan enorm bijdragen aan de beleving van het boek. Als je er dan voor kiest om die leefwereld niet enkel als achtergrond te gebruiken maar deze echt centraal te plaatsen dan moet je er als auteur echt wel voor zorgen dat die leefwereld sterk genoeg is om het verhaal te kunnen dragen.
Pouw heeft hiervoor een woud gecreëerd die echt sterk genoeg is om zijn verhaal naar hogere sferen te tillen. Een wereld die blijft verbazen. Achter elke boom schuilt een nieuwe verrassing. Elke laag heeft zijn bewoners. Het hele woud ademt magie uit en zit bomvol verrassingen.

Personages

Pouw zorgt ervoor dat zijn personages even goed uitgewerkt zijn als de omgeving waarin ze zich begeven. Er is ook een grote diversiteit aan personages. Van alle vormen en kleuren. Maar elk met hun eigen uitgewerkte karakter. Sommige weten op bepaalde momenten zelf niet meer welke richting ze uit moeten. De opmaak die Pouw hanteert zorgt er zeker voor dat je als lezer bepaalde banden smeed met enkele personages en dus echt meeleeft met hoe de gebeurtenissen ontwikkelen.

Slot

Het is een lang gerekt einde. Dit kan soms aanvoelen alsof het einde uitgesponnen is maar bij dit boek kan het niet lang genoeg zijn. De kronkels volgen elkaar op, de spanning blijft toenemen en eigenlijk hoop je dat er geen einde aan komt. Een magistraal einde waar je zeker een vervolg wilt van hebben.

Conclusie

Een boek die een prachtige leefwereld tot leven brengt , een woud waar je als lezer zelf wilt in verdwalen en genieten van de fauna en flora. Een fantasie verhaal dat veel lezers kan laten dromen over avonturen.

Reacties

Meer recensies van sven (JustBooks)

Boeken van dezelfde auteur