Lezersrecensie

Een storm van een verhaal!


Tessa Tessa
20 mrt 2021

Kennen jullie Quinten nog? De jongen die met zijn vader in Kraaidorp woont?
En kennen jullie Colette Zwart nog? De heks die, samen met haar broer Petrus, reeds een confrontatie heeft gehad met Quinten?
Vlak voor de 400ste verjaardag van Kraaidorp krijgt Quinten bezoek van heksenjager Jorian en zijn collega, die bekend zijn met wat Quinten en Colette hebben meegemaakt en veroorzaakt. Quinten leert door Jorian over het ontstaan van Kraaidorp en de geschiedenis van Colette Zwart, samen met een waarschuwing dat de strijd nog niet gestreden lijkt te zijn. Colette zweeft nog rond en is niet van plan om zomaar op te geven.
Het komt er voor Quinten op neer dat hij de enige is die Kraaidorp en zijn inwoners kan redden, maar hij dreigt met één beslissing alles kwijt te raken en moet het onderste uit de kan halen om zelf niet ten onder te gaan, want Colette blijkt onverwachte hulp meegebracht te hebben.

Wat was ik blij toen Sandra bekend maakte dat de reeks nog niet afgewerkt was en ‘De verdwenen burcht’ voorstelde, want zelfs al zijn deze boeken geklasseerd als jeugdthrillers, deze 30 plusser leest ze met zeer veel plezier en heeft Quinten en zijn vrienden en familie in haar hart gesloten!
Wat me wel opvalt is dat dit verhaal iets rustiger is dan de vorige boeken. Met rustiger bedoel ik echter absoluut niet traag of langdradiger, maar er is iets meer adempauze tussen de gebeurtenissen door. Tot alles tot enkele hoofdstukken van het einde af plots losbarst. En dat losbarsten mag je letterlijk nemen!

Heb je de vorige boeken in deze reeks nog niet gelezen? Geen paniek, je kan perfect volgen met dit verhaal, maar om de lichte rode draad in het verhaal volledig mee te krijgen, en ook voor het plezier, is het toch fijn als je de vorige boeken ook hebt gelezen.
Mag ik het dan ook nog even over de covers hebben? Ze zeggen wel ‘don’t judge a book by it’s cover’, maar de boeken in deze reeks hebben stuk voor stuk prachtige, ietwat duistere covers, die volledig bij de feeling van het boek passen. Ook bij dit boek is dit weer het geval.
Ook het binnenwerk is opnieuw heel mooi in vorm gegoten!
Heb je kinderen die graag spannende boeken lezen? Geef ze dan deze cadeau, en lees ze nadien (of ervoor!) zelf ook nog eens!

Reacties

Meer recensies van Tessa

Boeken van dezelfde auteur