Lezersrecensie

Beetje teleurstellend ...


Ann Janssens Ann Janssens
16 mrt 2022

Geef toe, deze cover vraagt om gelezen te worden ! Wat een zomers, in het oog springend kaft ! Een dame die ligt te luieren in een zwemband in het blauwe, kabbelende water … dit is vakantie, zomer, zon.

Sanne en Wendy hebben beiden een behoorlijk miserabel jaar achter de rug. Hoog tijd om samen eens op vakantie te gaan en te ontspannen. Verstand op nul en zalig niks doen.

Het verhaal omtrent de twee hartsvriendinnen kent een aangename start. Beide dames worden duidelijk ingekaderd, doch blijf ik het doorheen het ganse boek moeilijk hebben om beiden vrouwen van elkaar te onderscheiden. In elk hoofdstuk zijn afwisselend Sanne of Wendy aan het woord. De titels van die elk hoofdstuk inluiden verklappen iets teveel, dat zou ik in deel 2 toch anders aanpakken.

Bij aanvang is er best wat energie, maar naarmate het boek vordert remt het schrijven van Gothfield het lezen af. Dialogen moet ik af en toe herlezen, omdat het soms niet duidelijk is wie aan het woord is. Met enige regelmaat wordt er overbodige informatie neergepend waardoor je dan ook weer de de draad kwijt bent. Nochtans zat er best veel potentieel in het verhaal, maar ik had er iets meer van verwacht.

Als vrouw zal je veel herkennen in de hersenspinsels van beide vriendinnen. Hun onzekerheden, relationele situaties, opvoedkundige zaken, … worden tekenend weergegeven en zorgden af en toe voor een glimlach op m’n gezicht. Het speelse deel dat zich tijdens de vakantie voordeed kwam dan voor mij misschien tè onrealistisch voor, maar dat ligt dan waarschijnlijk aan mij. Kijk ik uit naar het vervolg ? Ja, maar dan zou ik toch graag meer duidelijke conversaties wensen te lezen.

Met dank aan uitgeverij Books & Butterflies voor het recensie exemplaar en om me de mogelijkheid te geven deel te mogen nemen aan deze blogtour.

3***

Reacties

Meer recensies van Ann Janssens

Boeken van dezelfde auteur