Lezersrecensie

Aangrijpend


Booksofcriss Booksofcriss
2 mrt 2022

Een redelijk dun boek (301 blz) dat heerlijk in de hand ligt en perfect is voor de zomerse dagen die er hopelijk aan blijven komen! Boek, zonnetje, drankje, zonnebril en lezen maar!

De Oranjebloesem speelt zich af op Sicilië, 1960. Het kleine dorp waar Oliva woont kent verstikkende familietradities waarin vrouwen onderdrukt en uitgehuwelijkt worden. De jonge Oliva is vaak jaloers op haar tweelingbroer Cosimino, die veel meer mag dan zij. Maar haar lot is helaas al bepaald.
Wat zou er gebeuren als Oliva besluit om voor zichzelf te kiezen en af te wijken van de norm in het dorp?

Deze (historische) literaire roman bevat vele aspecten. De eerste helft van het boek vond ik vrij zwaar. De beklemmende thematiek omtrent de strenge regels van het dorp en de verwachtingen over vrouwen gaf mij regelmatig wat frustraties. Toch zijn ook dit onderwerpen waarover geschreven én gelezen moet worden. Want ook al speelt dit verhaal zich in 1960 af, helaas zijn vandaag de dag sommige gebeurtenissen nog steeds erg actueel.

Gelukkig kwam er in de tweede helft van het boek een wending waardoor ik met meer plezier kon lezen. De laatste 100 blz heb ik in een adem uitgelezen en voornamelijk door de korte hoofdstukken vlieg je er doorheen. Je gaat meeleven met Oliva en zou haar bijna gaan aanmoedigen om bepaalde keuzes wel/niet te maken. Oliva was als hoofdpersonage sterk neergezet, maar helaas miste ik wel wat meer diepgang in de bijpersonages. Ook waren er soms wat rare tijdsprongen die ik niet helemaal kon plaatsen en gingen sommige belangrijke gebeurtenissen waar je naar toe leest wel erg snel voorbij.

De Oranjebloesem is een aangrijpend, beklemmend maar ook ontroerend verhaal over een sterke jonge vrouw die voor zichzelf durft te kiezen in een tijd waarin dit eigenlijk ondenkbaar was.

Reacties

Meer recensies van Booksofcriss

Boeken van dezelfde auteur