Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Liefde als verzoening tussen het hogere en het aardse...

George Knottnerus 07 februari 2025 Auteur
Vanuit de voorgaande boeken ‘Eva’ en ‘Kaïn’ groeit deze roman. Eva’s nagekomen dochter Norea blijkt over grensoverschrijdende eigenschappen te beschikken. Zij kan woordeloos in contact staan met planten en dieren en zelfs met de doden. Ook lukt het haar als enige om een voor iedereen ontembaar wild paard te temmen en te berijden. Als ze haar overleden broer ziet en hem thuis beschrijft terwijl op dat moment nog niemand van zijn dood weet, is het duidelijk – Norea is een wonderlijk wonderkind. Maar ze is ook onafhankelijk en koppig. Dat leidt tot ruzies met Eva, haar moeder. Door een speling van het lot belandt Norea in Nod, het rijk waar Kaïn koning was. Daar kan ze haar gaven benutten en wordt ze hogepriesteres. En daar ontdekt ze ook de liefde in de persoon van de rivierblauwogige hogepriester An-Nam. Maar dan gebeurt er een noodlottig ongeluk en Norea besluit voortaan de liefde vaarwel te zeggen. In het thuisland van Eva en Adam hervindt ze zichzelf en herontdekt ze de liefde als verzoener tussen het hogere en het aardse, het bovenzinnelijke en het zinnelijke. Het nu blijkt de oplossing. Maar dan grijpt opnieuw het lot in en moet ze twee immense offers brengen.
Deze roman is een waardig slot van Fredrikssons trilogie ‘De kinderen van het paradijs’ en brengt de lezer in tal van hogere en lagere sferen. Een grootse roman over filosofie, leven en dood, en… de Liefde.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van George Knottnerus

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Elena moet haar vermiste opa terugvinden in een magische en mysterieuze wereld vol met mythische wezens. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.