Lezersrecensie

Ik waan me helemaal in Rome


judithblogtsolo judithblogtsolo
1 mrt 2023

Krijg je bij 'Alle wegen leiden naar Rome (en naar jou)' ook een zomerse reis en Instagram-boyfriendfotograaf? Ik ben nu namelijk zelf ook een hoopje gelato met reiskriebels.

In 'Alle wegen leiden naar Rome (en naar jou)' van Vivian van Leeuwen volg je Carlijn die na het verknallen van haar tentamens besluit om niet bij de pakken neer te gaan zitten. Ze is toe aan wat tijd voor zichzelf en boekt daarom een reis naar Rome. Hier hoopt ze erachter te komen wat ze wil in het leven. Of dat helemaal gaat lukken, is de vraag. Er komt namelijk wat afleiding op haar pad in de vorm van de aantrekkelijke Italiaanse Luca, een fotograaf die tegenwoordig de kost verdient als Instagram-fotograaf slash gids. Leuke afleiding welteverstaan.

De bovenstaande beschrijving klinkt alleen als een fantastisch recept voor een zomers, meeslepend en vooral bruisend romantisch verhaal. Nu ik het boek ook daadwerkelijk heb gelezen, kan ik je zeggen dat het gehele boek daar dan ook niet voor onder doet. Door de heerlijke schrijfstijl voelde het echt alsof Vivian mij tijdens het lezen meenam naar Italië. Ik beleefde Rome op een hele unieke manier. En zoals ik al zei, stiekem begon het hier en daar ook te kriebelen om echt een reis te boeken.

Daarnaast alle complimenten aan het door Vivian gecreëerde hoofdpersonage. De sterke en onafhankelijke Carlijn laat echt zien dat je ondanks een handicap gewoon alles tot zoveel mogelijk uit het leven kan halen. Het hoeft geen belemmering te zijn. Dit gegeven is op een hele realistische en toch prachtig manier verwerkt. Het maakte dat ik met bewondering las, een tikkeltje ontroering en uiteraard enorm genoot.

Als het nog niet duidelijk is: lees dit boek gewoon. Je krijgt er geen spijt van!

Reacties

Meer recensies van judithblogtsolo

Boeken van dezelfde auteur