Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Overleven aan boord (1693)

Ton Jansen 28 augustus 2024
Ik schreef al vaker dat Gerard van Gemert wel heel veel boeken schrijft. De sport gerelateerde series als 'Stijn, gouden belofte' en 'Kief de goaltjesdief' zijn welbekend.
Nu is er weer een historische jeugdroman, een avonturenverhaal ten tijde van de VOC verschenen. Hij heeft dit samen? geschreven met Henry Wilbrink. Het is overigens niet de eerste samenwerking van beiden.
Hoofdpersonage is Pieter die aan het eind van de 17de eeuw in Vlissingen woont. Zijn vaders is een agressief persoon en hij knuppelt zijn vrouw en dus Pieters' moeder dood. Pieter krijgt echter de schuld van deze moordpartij.
Hij moet vluchten om de doodstraf te ontlopen. Samen met zijn vriend Willem komt hij aan boord van De Ridderschap, een mooi schip van de Verenigde Oost-Indische Compagnie om naar de Oost te varen.
Aan boord is het een nietsontziende mannenwereld waarbij niet wordt gekeken op een of andere dode aan boord.
Er is een meisje aan boord: Elisabeth. Zij is de dochter van de opperkoopman Van Lier. Contact is eigenlijk verboden gezien de standsverschillen.
Echter Elisabeth is eigenzinnig en wil Pieter graag blijven zien. De reis is echter een veeleisende uitdaging, want ziektes, dood en terreur liggen op de loer.

Het is eigenlijk een avonturenroman geworden met een historische achtergrond. Meestal wordt in een voor- of nawoord wel historische duiding gegeven. Dat mis ik hier wel, zeker omdat het boek voor circa 12 jaar en ouder is.

Er zijn enkele paginagrote - op een hand te tellen - zwart-witillustraties. Die zijn niet bijzonder mooi, maar verluchtigen het verhaal. Nodig zijn ze niet.

Het is een toegankelijk geschreven verhaal van een auteur die bijna nooit in recensies wordt besproken.
3,5 ster voor mij persoonlijk.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Ton Jansen

Gesponsord

Een hartverwarmende reis door de jaren ’60 vol humor en nostalgie. Nu te vinden in jouw favoriete boekhandel.