Lezersrecensie
Vero las: Jennifer Hillier - Zie mij
Vanaf het begin is al duidelijk dat Geo iets met de moord te maken heeft. Het boek begint met de rechtszaak tegen Calvin. Hier is Geo getuige, maar er wordt al snel duidelijk dat Geo meer weet. Echter, ondanks dat al meteen duidelijk is wie de moordenaar is, haalt dit absoluut niet de spanning uit het verhaal.
Het verhaal wordt verteld vanuit zowel Kaiser als Geo. Doordat er ook regelmatig een stuk vanuit het verleden verteld wordt, kom je als lezer steeds meer te weten over de moord op Angela. En dat niet alles is zoals het lijkt. Wat ik erg goed gedaan vind, is dat je steeds een beetje meer informatie krijgt en hierdoor eigenlijk het hele boek nodig hebt om te begrijpen wat er veertien jaar geleden gebeurd is.
Ook duurde het bij mij een tijdje voor ik door had hoe het nu met de moordenaar zat, maar mijn vermoeden werd op een bepaald moment bevestigd. Echter op een manier die ik wederom niet aan had zien komen.
Het boek is opgedeeld in vijf delen. Je hebt de stappen Ontdekking, Woede, Onderhandelen, Depressie en Acceptatie. Hierbij moest ik meteen denken aan het proces van verwerking. Ik denk dat daarom ook voor deze vijf delen gekozen is. Want het is een verwerking voor Geo. Dit kan ze en heeft ze pas op het einde verwerkt. Hoe… daar moet je natuurlijk het boek voor lezen.
‘Zie mij’ is het eerste boek wat in het Nederlands vertaald is van Hilliers. Ik hoop dat de uitgever de smaak ook te pakken heeft, en meer boeken van haar hand gaat vertalen, want ‘Zie mij’ smaakt zeer zeker naar meer. Want de manier hoe Hilliers haar boek opgebouwd heeft, zorgt ervoor dat je steeds kleine hapjes informatie krijgt en daardoor nieuwsgierig blijft naar het verhaal.