Lezersrecensie
Actueel thema in een mooi kinderboek
Dit kinderboek van Anthonie Holslag gaat over Ronny, een kleine bosspin. Omdat hij klein is, wordt hij vaak gepest door zijn broertjes en zusjes maar ook door zijn klasgenoten.Hij vind het niet fijn om gepest te worden. Het maakt hem boo en verdrietig. Maar Ronny is vastbesloten om het grootste spinnenweb ooit te maken, hij zal wel eens laten zien dat hij wel iets kan. Dan gebeurt er iets onverwachts dat niemand ziet aankomen...
Ronny is helemaal geen enge spin met een kruis, maar een bosspin. Hij heeft veel steun aan zijn moeder en aan de maan,die altijd lijkt te luisteren naar Ronny.Hij krijgt er meer zelfvertrouwen van. Maar ja, de maan zegt niks terug.
Ronny is dan wel klein maar hij laat zich niet uit het veld slaan als er een keer wat mis gaat. Hij is net een mens met emoties als boosheid, teleurgesteldheid, wraak.
Je kan je goed inleven in Ronny, hij voelt zich vaak boos doordat hij gepest wordt. Het is net een mens. Zelfs ik, met mijn spinnenangst, wil Ronny zelfs knuffelen.
Want Ronny is geen enge spin, maar juist een stoere. Ronny heeft mij laten zien dat je als mens niet bang voor spinnen hoeft te zijn.
Het hoofdthema is pesten, wat helaas nog steeds actueel is. Doorzettingsvermogen en zelfvertrouwen , omgaan met tegenslagen. Zelfs spinnen hebben daar mee te maken.
De auteur is erin geslaagd om dit moeilijke thema in een begrijpelijk en spannend verhaal te gieten waardoor pesten en hoe je daar mee omgaat bespreekbaar wordt voor jonge kinderen.
Het verhaal is prima zelf te lezen maar uiteraard om voor te lezen aan jonge kinderen. Het boek is prachtig geïllustreerd met tekeningen van Gideon van de Swaluw.
5 sterren.