Lezersrecensie
De Jasmijnvilla
Toen ik het bericht zag verschijnen bij World of Romance dat zij op zoek waren naar recensenten voor dit boek, wist ik niet hoe snel ik mijzelf moest aanmelden. Want hoe heerlijk ziet de cover eruit?! Meteen had ik zin om even weg te dromen bij en naar Italië, met al zijn schoonheden.
De cover van 'De Jasmijnvilla' is prachtig vormgegeven. Een boek wordt, voor mij, al (grotendeels) gemaakt door de uitstraling die het heeft. De kleuren, de sfeer en hoe passend het is bij het verhaal. Het komt helemaal samen waardoor je als lezer een goede voorstelling kunt maken waar het verhaal zich afspeelt.
In 'De Jasmijnvilla' komt Giulia erachter dat zij een Italiaanse familie had. Haar opa is onlangs overleden en via een brief, gericht aan haar moeder, ontdekt zij dat haar moeder een villa erft. Omdat haar moeder altijd heeft gezwegen over haar roots en nog steeds niets loslaat, besluit Giulia om spontaan naar Italië te vertrekken. Daar hoopt zij meer te vinden over waar zij eigenlijk vandaan komt. Wanneer ze aankomt in Levanto, blijkt de villa echter wat vervallen te zijn. Maar... de tuin vol met jasmijn, olijfbomen en het geweldige uitzicht, zorgen ervoor dat Giulia meteen verliefd wordt op de omgeving. Haar komst wordt niet door iedereen gewaardeerd. De oude werknemers van haar opa, Fulvio en Loretta, zijn bang dat de villa verkocht gaat worden. Dan ontmoet zij de vriendlijke Marco en ontstaat er een bijzondere klik. Totdat bepaalde ontdekkingen laten zien dat hun verleden, in sommige opzichten, met elkaar verweven zijn.
De schrijfstijl is ontzettend vlot, leest heel fijn en is gedetailleerd. De schrijfster heeft de tijd genomen om fantastische omgevingen te beschrijven. Hierdoor wordt een goed beeld weggezet waardoor je jezelf in het mooie Levanto waant, bijvoorbeeld tussen de mooie en geurige jasmijnstruiken. Ze lijkt jou aan de hand mee te nemen waardoor jij het zelf allemaal lijkt te ervaren. Het verhaal is vanuit de derde persoon geschreven. Hierdoor lees je vanuit meerdere personen, wat het misschien soms lastig maakt om in een personage te kruipen. Toch heeft de schrijfster dit goed uitgeschreven, door verschillende gedachten uit te werken waardoor een personage dichterbij kan komen. De achtergronden en beweegredenen komen daardoor meer naar voren en zorgt dat het verhaal diepgang krijgt. Een tikkeltje spanning (i.v.m. haar moeders verleden) zorgt ervoor dat je blijft lezen!
Wat een fijn boek is 'De Jasmijnvilla'! In bovenstaande alinea's valt al te lezen waarom ik dat heb ervaren. Het concept is misschien niet heel origineel. Op sommige momenten had ik al door welke wending het zou nemen en was het ietwat voorspelbaar. Een vlotte schrijfstijl in combinatie met beeldende omgevingen en een klein beetje spanning, maakte dat ik toch ontzettend heb genoten van dit boek. Soms heb je gewoon behoefte aan een boek zoals dit. Iets wat jou, als lezer, volledig meeneemt in de charmes van de omgeving. Toch ben ik achtergebleven met een vraag. Hoewel er al wat lucht is geklaard, ben ik ontzettend benieuwd wat het volledige verhaal is van Giulia's moeder. Voor mijn gevoel heb ik daar nog niet in zijn geheel antwoord op gehad. Gelukkig komt in de zomer het vervolg uit!
Het boek krijgt van mij 4 sterren. Dankjewel HarperCollins voor dit recensie-exemplaar!