Lezersrecensie
De randen
De Randen Debuutroman van Angelo Tijssens, acteur, theatermaker, scenarist. Hij werkte aan het scenario van Close de bekroonde film van Lukas Dhont die nu in de bioscoop te zien is.
Opvallend het boek heeft geen paginanummers. Er worden geen namen noch plaatsnamen vermeld.
Twee verhaallijnen.
Enerzijds de gewelddadige kindertijd van de Ik-figuur, met een aan drank verslaafde moeder, een armtierig bestaan.
Anderzijds de Ik-figuur als jong volwassene die zijn jeugdliefde terug ontmoet in het kuststadje waar hij vandaan komt. Hij stelt vast dat de liefde van toen geen enkele evolutie doormaakte.
De rand (en) als metafoor. Decor : de kust : rand van het land. Het buitenbeentje zijn, aan de rand van de maatschappij, door afkomst door seksuele geaardheid. Een verhaal van een zoekende, jonge man.
Weer een boek waar je als lezer veel zelf mag invullen. Niets voorgekauwd, niets in detail uitgewerkt wel gesuggereerd. De manier van verhalend "laten zien" waar ik van hou.
Een aanrader !