Lezersrecensie
'Alleen op de wereld' Hector Malot #jeugdboek ♡
"Ik ben een vondeling. Maar tot mijn achtste dacht ik, net als alle andere kinderen, dat ik een moeder had, want wanneer ik huilde, was er een vrouw die me zo zachtjes in haar armen wiegde dat mijn tranen stopten met stromen."
Remi, kleine Remi is bij moeder Barbarin gekomen als baby. Hij werd opgenomen in het gezin omdat zijn pleegvader dacht dat het kind ooit opgeëist zou worden door mensen met geld. Want Remi werd gevonden in mooie kleding met kant en bond. Vader is nooit thuis en moeder Barbarin zorgt voor hem alsof hij haar eigen zoon is. Die ouders, die kwamen nooit. En zo gebeurde het dat Remi er op zijn achtste erachter komt dat zijn ouders eigenlijk zijn ouders niet zijn. En erger nog omdat er geld nodig is in het gezin wordt Remi verkocht. Verkocht aan de reizende muziekant Vitalis en zijn troep. En zo begint een lange, zware zwerftocht door Frankrijk. Telkens als Remi denkt nieuw geluk te hebben gevonden, dreigt hij alles wat hij liefheeft weer te verliezen.
Een bijzonder verhaal. Een verhaal dat een beeld schept van de wereld des tijds, maar eigenlijk nu nog steeds zeer actueel is. Het beschrijft hoe mensen onbarmhartig en hardvochtig kunnen zijn en daarmee vooral en alléén voor eigen gewin gaan. Maar het beschrijft ook mensen met een groot hart, onbaatzuchtig en nobel hun bezit, warmte en liefde willen delen. En zo groeit Remi op, al reizende en elke ontmoeting maakt hem serker en wijzer. Een verhaal verdrietig, ontroerend, mooi! Maar, zeker en vooral heel krachtig en vol met levenslessen.
Deze klassieker is natuurlijk een juweeltje!!♡