Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Rauw, kleurrijk en ingrijpend

Marjolein 26 februari 2025
Een kleurrijke cover, maar laat je niet om de tuin leiden: dit verhaal is rauwer dan de cover art doet vermoeden.

Het vertelt het verhaal van een vrouw en een jongen. Zij zorgt voor hem, maar heeft hem niet gebaard. Ze voelt zich zijn moeder, maar worstelt tegelijkertijd met het gevoel niet 100% zijn moeder te (mogen) zijn. En nu zijn ze op weg naar de moeder die hem gebaard heeft.

Een tocht via de Atrato-rivier in Colombia. Een land zo anders dan het mijne. De vrouw en de jongen nemen de langzame boot. Voor haar een manier om de tocht te rekken, voor mij om het landschap en leven in me op te nemen. Met haar schrijfstijl brengt de auteur Colombia tot leven. Binnen enkele pagina's zag ik het voor me en dat bleef het hele boek. Altijd knap hoe een auteur dat doet, maar als ik het land wat tot leven gewekt wordt helemaal niet ken, valt het me altijd extra op.

Gedurende het boek lees je vanuit het perspectief van de hartenmoeder. Je leest haar twijfels, haar interne strijd. Ik vond het lastig om te lezen en voelde me er hier en daar ongemakkelijk bij. Het is rauw, echt, soms pessimistisch, maar wel heel eerlijk.

Ook de interacties tussen de personages in het boek zijn realistisch en goed uitgewerkt, zowel op de boot als uiteindelijk in het dorp. Een waar het boek lang redelijk met de rivier mee kabbelt, belandt het verhaal eenmaal in het dorp in een stroomversnelling. Er gebeuren dingen waar ik, gelukkig, met mijn hoofd niet bij kan, maar een ingrijpend einde is het zeker.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Marjolein

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.