Lezersrecensie
Fijne spionagethriller
Spionage en geheim agenten blijven tot de verbeelding spreken. Of het nu een waargebeurd of spannend verhaal is, een boek met dit thema spreekt me meteen aan. Dit boek had daarenboven een leuke cover. Kortom: Alias Emma moest ik lezen!
Emma Makepeace is een geheim agent bij 'De Dienst'. Meteen denk je 'wat een bijzondere familienaam'. In het boek werd hiervoor een korte verklaring gegeven maar die vond ik persoonlijk maar vaag.
Emma krijgt van haar meerdere Charles Ripley de opdracht om Michael Primalov, de zoon van Russische dissidenten, naar een veilig onderkomen te brengen. Ze heeft hiervoor slechts 1 nacht de tijd. Omdat de Russen toegang hebben tot alle camerabeelden, lijkt dit een bijna onmogelijke opdracht.
Hoewel het verhaal eerst wat op tempo moest komen, werd het gaandeweg steeds moeilijker om dit boek nog weg te leggen.
Je leert Emma best goed kennen. Tussendoor zijn er verschillende flashbacks naar haar jeugd en het begin van haar carrière. Ook wordt duidelijk waarom ze voor dit beroep heeft gekozen.
Uit deze flashbacks blijkt daarnaast dat Emma reeds enkele malen heeft bewezen een zeer capabele geheim agent te zijn. Toch kon ik me niet van de indruk ontdoen dat ze te jong was voor dit werk of alleszins zo overkwam? Gezien Emma echter info over haar echte leven doorgaf aan Michael, komt ze best naïef over en dat deed wel afbreuk aan haar personage en het verhaal. Enerzijds wordt ze als iemand neergezet die al bijzondere dingen heeft laten zien tijdens haar carrière en anderzijds maakt ze dan dergelijke beginnersfouten.
Alles bij elkaar genomen was dit wel een fijne thriller. Zeker naar het einde toe wordt het boek steeds spannender omdat het vaak lijkt alsof er geen uitweg meer is en je wilt weten of Emma en Michael uit de handen van de Russen kunnen blijven. Er zitten enkele verrassende plotwendingen in dit boek. Alleen jammer dat het hoofdpersonage toch enkele fouten maakte. Mocht dit gedeelte realistischer zijn over gekomen, dan was dit boek 5 sterren waard voor mij.