Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Yasmina

Yasmina, een jonge Iraanse vrouw, zit gevangen in de beruchte Evin-gevangenis in Teheran. Haar celgenoot is Jale. Jale is een iets oudere vrouw die Yasmina 's nachts oude sprookjes uit duizend-en-een-nacht verteld, zodat ze alle vernederingen, mishandelingen en haar onzekere toekomst even kan vergeten en ze geen nachtmerries krijgt. Jale weet hoe ze verhalen moet vertellen en weeft hier haar eigen ideeën en fantasieën doorheen. Deze sprookjes zorgen voor een band tussen de twee vrouwen.

Ik was erg benieuwd naar dit nieuwe boek van Tjeerd Langstraat. Zowel de thrillers met Jan Vos in de hoofdrol, zijn roman en zijn non-fictie verhalen, het zijn stuk voor stuk meesterwerken. Zou hij dit niveau met Yasmina kunnen evenaren of misschien zelfs overtreffen? Na het lezen van Yasmina kan ik volmondig ja zeggen. Maar als je denkt dat dit een boek is zoals zijn voorgaande boeken, dan kom je bedrogen uit. Het is spannend, maar op een heel ander niveau. Het is spannend op emotioneel en psychisch vlak. Je leest steeds kort over de ontberingen van Yasmina en daarop volgt een verhaal wat Jale vertelt en je merkt dat Yasmina kracht put uit deze verhalen, maar niet alleen kracht. Ze komt ook tot rust door de verhalen, waardoor ze de ontberingen aan kan.

Dit boek geeft je een beeld hoe het in de Erin gevangenis in Teheran eraan toegaat en dit maakt het verhaal nog aangrijpender. Het is in deze dan wel fictie, maar deze gevangenis staat bekend vanwege de martelingen en angst. En ik hoop dat iedere gevangene in die gevangenis een Jale heeft, zodat ze, ondanks deze duistere plek, niet vergeten dat er menselijkheid bestaat. Dit kan net dat zetje geven waardoor ze niet breken.

Ik zei het al eerder dat Langstraat een groot publiek moet krijgen zodat zijn verhalen onder de aandacht komen en ik blijf nog steeds bij deze mening. Dit is wederom een verhaal wat iedereen zou moeten lezen, zodat er wellicht iets veranderd in deze gruwelijke gevangenis, maar nog veel meer dat mensen zich bewust worden dat medemenselijkheid zo weinig kost, maar zo'n verschil kan maken.

Dit boek ontvingen wij van Tjeerd Langstraat. Dit beïnvloedt onze mening niet.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Veronique van De Koukleumpjes

Gesponsord

Geef De Wonderverteller cadeau, bekroond met de Gouden Griffel 2025 – voor jong en oud!