Lezersrecensie
een sfeervol boek
Voor Nederland een nog vrij onbekende schrijver die voor zover ik weet In Nederland debuteert met Het voorteken. Christoffer Carlsson is geboren in Halmstad Zweden. Marbäck, waar het verhaal zich afspeelt, is onderdeel van de gemeente Halmstad. De oppervlakt van dit dorp is 14 hectare waar in 2015 nog 81 mensen woonden.
Het boek vertelt in hoofdlijnen het verhaal van Vidar en Isak. Vidar de agent die de mogelijke dader vind, maar toch zijn twijfels heeft. Vidar is agent geworden omdat hij houdt van recht en eerlijkheid. Hij twijfelt echter of de dader wel echt de dader is, maar de bewijzen wijzen hem aan. Isak is nog jong en vraagt zich af of de eigenschap van de dader, zijn oom erfelijk zijn. Is het een voorteken voor hem en hoe zijn leven er uit zal gaan zien? Hij wordt nu al nagewezen en buitengesloten op school omdat zijn oom in de gevangenis zit.
Als je verwacht dat het spannend boek, op het puntje van je stoel zitten lezen dan moet ik je teleurstellen. Het boek maakt je nieuwsgierig wat er nu echt gebeurd is en is de dader echt de dader? Hoe ontwikkelt Isak zich? Hoe gaat het verder met Vidar? De beschrijvingen van de karakters en de omgeving zijn prachtig, het geeft een beetje dat lome Zweedse sfeertje weer. Een beetje traag maar dat vind ik juist genieten.
Kortom een heerlijk boek, beetje psychologisch maar geen thriller. Wat meer spanning zou het boek zeker goed doen, maar ga vooral door met schrijven Christoffer Carlsson.