Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Zinloos geweld

Bampie 04 december 2025
De kern van dit op ware gebeurtenissen gebaseerde verhaal wordt gevormd door een zinloos geweld zaak in Locarno in 2008, Zwitserland. Deze zaak deed me gelijk denken aan Carlo Heuvelman die in Mallorca in 2021 op een soortgelijke manier om het leven kwam. Dea Doher omschrijft het voorval akelig gedetailleerd.

Het verhaal begint echter met fragmenten uit het dagboek van beeldhouwer Rembrandt Bugatti. De broer van Ettore Bugatti, de autobouwer. Het verband met de zinloos geweld zaak is me echter niet helemaal duidelijk.

Het boek eindigt met een verslag van het boven water halen van een Bugatti die al sinds midden jaren ’30 in het Lago Maggiore ligt. Dit ter ere van de door zinloos geweld om het leven gekomen Luca. In dit deel heeft de schrijfster iets te veel willen vertellen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Bampie

Gesponsord

Claire’s nieuwe leven wankelt wanneer haar verleden zich opnieuw aandient, en de zoektocht naar haar verdwenen zusje onthult een waarheid die gevaarlijker is dan elke leugen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.