Meer dan 7,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

De wereld op z'n kop

Bampie 04 februari 2026
Net als zijn vorige boek De zevende functie van taal vergt ook dit boek toch wel enige kennis van de lezer, in dit geval van de eerste helft van de 16e eeuw.

Binet zet de geschiedenis namelijk helemaal op zijn kop. Op zich een bijzonder idee. Columbus ontdekkingsreis strandt hopeloos in de voor hem ‘nieuwe wereld’. En vervolgens verovert de Incaleider Atawalpa de ‘oude wereld’. Waar hij geconfronteerd wordt met ‘de vastgespijkerde god’. Zelf ontpopt Atawalpa zich overigens ook als een soort verlosser. Veel namen uit die tijd passeren de revue: tal van koningen met voorop Karel V maar ook Luther, Michelangelo, Cervantes, El Greco, etc. Ik denk dat Binet zelf enorm heeft genoten van het schrijven van dit verhaal. Maar ik vrees dat mij een aantal bedoelingen totaal zijn ontgaan! Bijkomend probleem is ook dat de hoofdpersonen niet echt tot leven komen.

Het aardigst vond ik het deel met de dagboekfragmenten van Columbus. Helaas telt dat deel maar 34 pagina’s van de 362 pagina’s.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Bampie

Gesponsord

De ijzersterke nieuwe roman van de auteur van de moderne klassieker De overlevenden! Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Eén wens. Twee levens. Een onvergetelijke vriendschap. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Een hilarische en spannende donkere romcom met een bloederig randje.