Lezersrecensie

Memory lane


EdwinCG EdwinCG
1 mrt 2021

Het is een gebied waar wij zelf graag komen. De Provence in Frankrijk. Peter Mayle heeft er lang gewoond. Dus goede aanleiding om het te lezen!
Na 25 jaar en eerdere boeken schreef hij het ‘My twenty-five years in Provence’. Een ultieme ode? Een samenvatting? Of het genereren van wat extra inkomsten? Inmiddels is hij overleden.

Reflections on then and now is de ondertitel. Het blijkt een nostalgisch overzicht van zijn Franse leven. Hij beschrijft op lichte wijze de Provençaalse aspecten van het Franse leven.

Onderhoudend. Met goede humor. Zijn beschrijvingen zijn raak. Er blijkt een diepe verbondenheid met dit prachtige stukje Frankrijk. En dat is dan ook tevens de diepgang. Niet de inhoud van wat hij verteld, maar de liefde voor het land. Met zijn gebruiken en gewoonten.

Een rasverteller. Leuk om te lezen. Je herkent de beschrijvingen van de plaatsjes daar. Ik waande mij weer even daar. Dat maakt het uitermate boeiend.

Reacties

Meer recensies van EdwinCG

Boeken van dezelfde auteur