Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Dieven, monsters en huurmoordenaars

Ellen 11 augustus 2025
De dolk en de vlam is het eerste deel uit de serie The City of Fantome en geschikt voor lezers vanaf 15 jaar.

Het verhaal draait om twee gildes, die regeren over het stadje Fantome: De Mantels en De dolken. De Mantels stelen als raven, De Dolken moorden tegen betaling. Natuurlijk is er magie in het spel, genaamd Duister. Een verslavend goedje, waarvan je moet weten hoe het te bereiden en nog meer, hoe je het dient te gebruiken. De moeder van Sera is smokkelaar van Duister en heeft daardoor behoorlijk wat macht in handen. Dat niet iedereen blij is met haar macht, blijkt als zij op een dag wordt vermoord door een van De Dolken. Sera zweert wraak en meldt zich aan bij De Mantels om zo dichter in de buurt van de Dolk te komen die de dood van haar moeder op zijn geweten heeft. Wat zij niet weet is dat Ransom, de Dolk waarop Sera zich wil wreken, de opdracht heeft Sera om te brengen.

Je leest het verhaal vanuit Ransom en Sera, die dus beiden jacht op elkaar maken. Hierdoor leer je beiden kennen, hun beweegredenen, hun gedachten, hun gemeenschappelijke vijand. Want de twee gildes zijn niet de enigen met magie in Fantome; er zijn sinds kort ook gruwelijke monsters die dood en verderf zaaien.

Er ontstaat een soort spelletje tussen hen, ook al zijn ze vijanden. Dit is erg leuk om te lezen. Je ziet hoe ze meer naar elkaar toe groeien, maar of dit ze gegund is, gezien het feit dat zij beiden deel uitmaken van een ander gilde, valt nog maar te bezien.

Het verhaal leest makkelijk en je wordt echt meegenomen in de magische wereld van Ransom en Sera. Over het stadje Fantome en haar inwoners lees je verder weinig; het verhaal draait echt om de twee gildes en dan met name om Sera en Ransom. Op zich is dit niet erg, maar toch miste ik daardoor iets.

De Dolk en De Vlam is opgebouwd uit diverse delen en bestaat uit niet al te lange hoofdstukken. Het eind is verrassend en doet verlangen naar het volgende deel.

3,5 ster

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Ellen