Lezersrecensie
Twee werelden, en toch dezelfde dilemma’s
In Gevangen in dilemma’s van Norman Jansen worden we geconfronteerd met mensen die moeilijke keuzes moeten laken.
Enerzijds zitten we bij Rafaely en zijn zus Sharina die via mensensmokkelaars op zoek gaan naar een beter leven in Venezuela. Ze hopen beide er een goede baan te vinden en zo voldoende geld te verdienen om op te sturen naar hun ouders. Na een zware en moeizame overtocht in een gammel bootje, komen ze van de regen in de drop. En toch geven ze de moed nooit op.
Daarnaast lezen we het verhaal van Chris en zijn zus Jeanette die ook in een netelige situatie terecht komen en voor vreselijke keuzes gezet worden. Overtreedt Chris te wet om zijn zus te helpen of blijft de marinier op het juiste pad?
Norman Jansen verweeft de twee verhalen op een mooie manier, terwijl het onderwerp waarover hij schrijft allerminst mooi te noemen is. En toch blijven mensensmokkelaars en drugskartel in vele landen hun rijk verder uitbouwen. En dan komen mensen inderdaad gevangen te zitten in een web van dilemma’s. Waarmee doe je goed? Een moeilijke kwestie die op een zeer begrijpbare manier in dit verhaal wordt voorgesteld.