Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Hartverwarmend op elk vlak

debibvanlouise 26 juni 2025
In Vlaanderen bestaat er ongetwijfeld geen grotere ambassadrice voor katten dan Veronique Puts. Dagelijks deelt ze op haar sociale media de avonturen van haar eigen lievelingen, Beer en Cootje. Achter Veronique staat een liefhebbende echtgenoot en een grote schare fans, het Miauwkesleger. ‘Cootje en Beer: De firma list & bedrog’ is haar nieuwste boek en bevat 50 verhalen over Veroniques leven met katten.

Oordeel
Het boek start met een voorwoord van Veroniques echtgenoot Geert. De tekst komt recht uit zijn hart. Geert gunt ons kort een persoonlijke blik in zijn leven met Veronique en de sterke band tussen hem, Veronique, Cootje en Beer raakt je tot in je ziel. Je krijgt meteen zin om verder te lezen en te ontdekken hoe Veronique zelf de avonturen met haar katten beleeft. Het boek heeft een speelse opbouw en is een mooie mix van verschillende kunstvormen. Nog voor je met het eerste verhaal begint, lees je een quote die recht uit de mond van één van de katten lijkt te komen. Daarna volgt een foto die door Veronique zelf genomen is. Je krijgt zoals op alle volgende beelden een inkijk in de ziel van de dieren en vangt een glimp op van hun leefomgeving. In het volledige boek zullen quotes, foto’s en verhalen zich netjes afwisselen. Het zorgt ervoor dat je geboeid blijft en kan kennismaken met alle facetten van Veroniques talent.

Boven elk verhaal staat een korte, krachtige titel en in de tekst zelf is een quote uitgelicht die je nieuwsgierigheid prikkelt. Op de pagina ernaast staat nog een extra quote en na de lectuur van elk verhaal merkt je dat die uitspraken precies de essentie samenvatten. Elke tekst is uitstekend afgerond, ook als die langer is dan één pagina. De afwisseling tussen emotionele en humoristische verhalen zit precies goed. Wat Veronique voor Cootje en Beer voelt, zal herkenbaar zijn voor andere kattenliefhebbers. Wie niets met katten heeft, kan de onverwoestbare liefde voor de dieren niet negeren. Veronique praat open en eerlijk over haar zorgen, andere katten in haar buurt, het gemis van Pernod en de benarde situaties waarin ze soms door Cootje en Beer terechtkomt. Die eerlijkheid apprecieer je erg hard als lezer en daardoor krijg je veel sympathie voor Veronique.

Ze heeft de dynamiek tussen haar, Cootje en Beer in haar gebruikelijke vlotte schrijfstijl prima op papier gezet. De katten hebben echt hun eigen persoonlijkheid en door alle details uit de verhalen heb je na de lectuur van dit boek een compleet beeld van hen. Cootje en Beer voelen soms bijna als mensen aan, iets waar Veronique hier en daar zelf op zinspeelt. Verder bewijst ze haar talent voor taal door de subtiele links met de actualiteit, zo gaat ze vergelijkingen met Oekraïne of de Gazastrook niet uit de weg. Ook lees je af en toe algemene kattenweetjes waaraan Veronique dan haar eigen ervaringen koppelt. De impact van Cootje en Beer op haar leven is dus glashelder. Uiteindelijk vormen alle verhalen een krachtig geheel waarin elk talent van Veronique volledig tot z’n recht komt en doet wat het moet doen: haar eeuwige liefde voor dieren verspreiden van mens tot mens.

Conclusie
5 sterren
‘Cootje en Beer: De firma list & bedrog’ is het perfecte boek om cadeau te geven aan kattenliefhebbers. Anderen zullen zeker ook genieten van Veroniques taalvirtuositeit en de prachtige beelden van Cootje en Beer.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van debibvanlouise

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs