Lezersrecensie

Interactie tussen Leoni en Jolanda


Joke Zwier Joke Zwier
8 apr 2021

Niet miepen is een interactie tussen Leoni Jansen en Jolanda Holwerda. In een soort vraag en antwoord spel nemen zij de lezer (es) mee in hun eigen ervaringswereld. Dit doen ze door elkaar een vraag te stellen. Vervolgens komt het antwoord met de nodige humor en zelfspot. In deze zelfreflectie betrekken ze hun eigen (werk)ervaringen.

“Als er iets is waar vrouwen specifiek goed in zijn, dan is het in verbinden. Maar voordat we de hele wereld van verbinding kunnen voorzien is het belangrijk dat we verbinding maken met onszelf.”

Op deze manier kom je erachter welke normen en waarden (imprint) zij (vrouwen) van hun ouders hebben meegekregen. Je leest hoe ze denken over de rol van de vrouw in de maatschappij, waarin een vrouwelijk rolmodel een rol kan spelen.

In de inleiding staat een feitje; de wereldbevolking bestaat voor de helft uit vrouwen en toch is de macht nog steeds niet gelijk verdeeld. Mannen verdienen meer, hebben meer carrièremogelijkheden enz. Het kostwinnersmodel wordt zelfs besproken. Wat kunnen vrouwen aan deze ongelijkheid doen?

“Als vrouwen de regisseur van hun eigen leven worden, kunnen ze hun invloed vergroten en een verschil maken in de wereld.”

Hiervoor wordt aanbevolen om met je binnenwereld en buiten wereld aan de gang te gaan.
Hoe?
Voor de binnenwereld kun je werken aan je brein, eigen hart en je lijf.
Voor de buitenwereld geldt dit voor relaties, op het werk en in de maatschappij.
Laat je zien en je stem horen!

Een waar woord is dat je niet iedereen te vriend kunt houden. Leiderschap brengt een prijs met zich mee en vereist soms offers. Dit bespreken de beide dames uitgebreid. De verschillende fases naar leiderschap worden besproken.

Als je een boek (gids) voor vrouwelijk leiderschap wilt lezen, waarvan je de hoofdstukken niet op volgorde hoeft te lezen, dan is Niet miepen een aanrader.

“Soms vraagt een bepaalde situatie om een directe actie, dan weer is het goed om achterover te leunen en te reflecteren. Soms is het goed om flink je stem te laten horen en je duidelijk uit te spreken., dan weer dient de stilte je het meest.”

En zo is het ook met de hoofdstukken; het is maar net waar jij op dat moment behoefte aan hebt en staat in het leven. Dat hoofdstuk kun je dan bijvoorbeeld gaan lezen en de oefeningen en leestips bekijken.
Aan het eind van elk hoofdstuk staan deze oefeningen en leestips. De oefeningen staan in de vorm van vragen aan de lezer gesteld, waardoor je zelf kunt nadenken en eventueel opschrijven over wat het thema van dat hoofdstuk met jou doet.

“Wanneer probeer jij andere vrouwen te steunen? Wanneer wordt je zelf tegengehouden en wanneer doe jij eraan mee?”

Niet miepen staat vol leestips en in de kantlijn staan citaten die passen bij het betreffende hoofdstuk.

“Het leven wordt voorwaarts geleefd, maar achterwaarts begrepen.”

Leoni en Jolanda zijn twee vrouwen vol ambities. Ze hebben elkaar veel te vertellen en kunnen veel van elkaar leren.
Het is Jolanda haar missie om mensen meer bewust te maken van hun eigen authentieke kracht. Gaat dit jou ook lukken na het lezen van Niet miepen?
Heb jij tijdens het lezen van Niet miepen al nagedacht over jouw levensverhaal? Voor mij staan er hele herkenbare dingen in.

“Lief zijn voor jezelf en je grenzen bewaken, dat heb ik niet van thuis meegekregen.”

Het is iets wat voor veel mensen herkenbaar is, zowel vrouwen als mannen.

Reacties

Meer recensies van Joke Zwier

Boeken van dezelfde auteur