Lezersrecensie
Een sleepnet vol ervaringen, herinneringen en gedachten
Een sleepnet in de Marianentrog, een literair essay in 37 delen met onderwerpen als kindertijd en volwassenheid, Susan Sontag en Dolly Parton, eenzaamheid en waanzin, de apocalypse en oorspongsmythen, pornografie en stand-upcomedy, feminisme en alt-right, liefde en kakkerlakken, diepzeeduiken en maritieme fantasieën, Noorwegen en New York. “Een dreigend portret van onze tijd, waarin velen zoeken naar houvast en een thuis.”
In heldere en genuanceerde taal schrijft Tvedt met een open en kritische blik. Dit maakt de bundel prettig te lezen. Beeldend en met scherpe bewoordingen zet ze uiteen hoe ze over de zaken denkt.
Niet elk onderwerp weet mij te boeien, maar met de grote verscheidenheid die Tvedt brengt, wordt het deel dat minder aanspreekt altijd wel weer opgevolgd door een die dat wel doet. Een literair essay bestaande uit 37 delen is er sowieso een die uitnodigt om in meerdere stappen gelezen te worden.
Interessant vond ik de tegenstelling tussen Bergen (Noorwegen) en New York dat door de gehele bundel terugkomt. En met zowel een opening als een sluiting over haar roots, haar oma, heeft de bundel een mooie kop en staart.
Een sleepnet in de Marianentrog: een bundel die tot nadenken zet, soms in slaap sust, maar altijd sterk terugkomt.
Ik heb Een sleepnet in de Marianentrog van Ida Lødemel Tvedt mogen lezen via De Club van Echte lezers.