Lezersrecensie

Apart boek!


Wendy Wendy
20 mrt 2022

Arjen Lubach (1979) is van alle markten thuis, hij is schrijver, cabaretier, televisiepresentator en muziekproducent. In Nederland is hij vooral bekend geworden met zijn wekelijkse programma Zondag met Lubach, bij de Vlamingen onder ons zal Lubach een belletje doen rinkelen door zijn deelname in het spelprogramma de slimste mens. Magnus is zijn derde roman, toch door bepaalde plotwendingen in het verhaal voelt Magnus aan als een literaire thriller.

*De toneelschrijver Merlijn verdrinkt in liefdesverdriet, zittend op zijn krukje in de keuken tikt de tijd weg. Wanneer een fraude manager naar Merlijn belt en de vaststelling doet dat er grote bedragen van zijn creditcard in Zweden worden afgeschreven, verandert dit telefoongesprek Merlijns leven. Zonder nadenken en met een gebroken hart pakt Merlijn een koffer en vertrekt naar Zweden om de fraudeur te zoeken. Toch blijft het niet enkel bij het vinden van de fraudeur, de fraudeur is maar een tipje van een reis die Merlijns leven op een zijspoor zet.

Vanaf de start is het even wenen aan de volzinnen boordevol metaforen en vergelijkingen, de lezer moet zich onmiddellijk aanpassen aan deze schrijfstijl. Vooral akte 1 (het boek is ingedeeld alsof je een toneelmanuscript leest) is een worsteling en leest enorm traag, toch vanaf akte 2 komt er een soort ritme in en blijft de lezer gekluisterd aan dit bizarre verhaal. Akte twee is er één met wending na wending die de lezer van zijn sokken blaast, jammer genoeg blijft dit in akte drie niet overeind en laat de auteur je met een melancholisch gevoel achter. Wie van een apart boek houdt met bijzondere personages zit met Magnus zeker goed.

*Ik dronk door, omdat stoppen met drinken ook geen optie was, en ik wachtte tot de avond een donker kleed over me heen zou leggen.

Reacties

Meer recensies van Wendy

Boeken van dezelfde auteur