Lezersrecensie
De auteur legt met dit debuut de juiste kaart neer!
David Persons (1982) is een jonge auteur die zijn debuutroman in eigen beheer heeft uitgegeven. De inspiratie voor dit verhaal was David zijn vader, zijn vader had zich voorgenomen om na zijn pensioen een boek te schrijven. Spijtig genoeg werd zijn vader getroffen door een herseninfarct en kon hij het boek niet afmaken, de auteur las in die tijd veel en zo ontstond het idee om zelf te gaan schrijven.
*Daan laat zijn kat en vriendin achter en beslist om naar Las Vegas te reizen. Hij geeft zichzelf twee maanden om professionele pokeraar te worden, met een papiertje vol berekeningen geeft hij zich over aan winnen of verliezen. Aangekomen in Las Vegas blik Daan terug op de tijd met zijn vader Daniël. De tijd maar ook de relatie met zijn vader die voor Daan alles bepalend was om naar Las Vegas te reizen. Hoe meer hij terugblikt, hoe meer hij beseft dat zijn vader de spiegel is waar Daan telkens in kijkt, een spiegel van herkenning en liefde.
David Persons hanteert zijn pen met een zweem van sarcasme en humor toch zonder afbreuk te doen aan diepgaande emoties en zonder dat het geheel te beladen en zwaar wordt. Heel het verhaal wordt verteld door Daan (ik-perspectief) en als lezer blik je terug op zijn relatie met zijn vader en dit op een zeer geloofwaardige manier. Personages verschijnen voor de ogen van de lezer, échte karakters worden neergezet door handelingen en herkenbare uitspraken en situaties. Poker is een rode draad doorheen het verhaal toch geen vrees het spel overheerst niet en lezers die een leek zijn in de pokerwereld kunnen genieten van wiel van fortuin. David Persons heeft met dit debuut zeker de juiste kaart neergelegd en als lezer is deze auteur zeker een aanwinst in de schrijverswereld!